Wikibiopedia

 

Corinne Abraham

Corinne Abraham (ur. 24 listopada 1977) - brytyjska triathletin. Jest mistrzynią Europy w Ironman (2014 r.), zwycięzcą wielu Ironmanów (2013 w 2019 r.) i jest kierowana na liście najlepszych brytyjskich triathletek na trasie Ironman.

Wejście w życie

Corinne Abraham była aktywna w judo w młodości.

W sierpniu 2010 roku w Regensburgu została trzecia i jako zwycięzca swojej klasy wiekowej zdobyła miejsce startowe na mistrzostwach świata, Ironman Hawaii. W lipcu 2012 r. na mistrzostwach Europy Ironmana we Frankfurcie nad Menem została biegła brytyjska Triathletin Trzecia.W marcu 2013 r. Corinne Abraham wygrał w Australii Ironman Melbourne. Po urazie miednicy w sierpniu 2013 r. musiała wstrzymać się na kilka miesięcy i nie mogła rozpocząć pracy w Ironman Hawaje (WM) w październiku roku.

Zwycięzca Ironman European Championships 2014

W 2014 roku została mistrzynią Europy we Frankfurcie nad Menem Ironmanem, ponownie wykwalifikowała się do mistrzostw świata na Hawajach, a w październiku po raz pierwszy rozpoczęła karierę jako profesjonalna athletina i zdobyła jedenastą pozycję.

W listopadzie 2015 roku Corinne Abraham zdobył trzecie zwycięstwo Ironmana w Meksyku. Corinne Abraham uruchomił do 2015 roku zespół UPlace-BMC Professional Triathlon Team, a w 2016 roku - austriacki zespół pewag racingowy Pewag.W maju 2018 roku na środkowym dystansie zdobyła pozycję Challenge Lisboa po tym, jak w poprzednim roku zdobyła szóstą pozycję. W czerwcu Ironman France z nowym rekordem trasy mogła wybrać jako czwarty wyścig Ironmana. W sierpniu wygrała z najlepszym doświadczeniem na Dystancie Ironmana w Szwecji i w wieku 4:34:32 h zdobyła czwarty najszybszy odcinek rowerowy kobiet na długiej dystansie.W sierpniu 2019 r. zdobyła szóste zwycięstwo Ironmana w Estonii, a także zatrudniła nowy rekord trasy.

Od 2019 roku Corinne Abraham nie pojawia się już na arenie międzynarodowej.

Sukcesy sportowe

(DNF w Did Not Finish)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności