Wikibiopedia

 

John Moods

John Moods (ur. Jonathan Jarzyna, * 1985) jest niemiecko-polskim muzykiem.

Biografia

John Moods dorastał w południowych Niemczech, a w 1993 roku przeprowadził się do Berlina. W 2010 roku wraz z Amerykaninem JJ Weihlem założył art-popowy zespół Fenster. Zespół wydał cztery albumy, w tym trzy w Morr Music. W 2015 roku powstał film science fiction Emocean. W czerwcu 2018 roku nakładem berlińskiej wytwórni Mansions and Millions ukazał się pierwszy solowy album zatytułowany The Essential John Moods, nagrany smartfonem podczas podróży po Hiszpanii i Portugalii. ByteFM uznał album za jeden z "Albumów Roku 2018". W 2019 roku ukazał się singiel I Wanted You, który pojawił się między innymi w Diffus, Nothing but Hope and Passion, NEØLYD i brytyjskim magazynie Notion. W 2020 roku jego muzyka została wykorzystana w amerykańskim serialu HBO High Maintenance, a także w serialowej adaptacji High Fidelity na Hulu. W 2021 roku drugi album Moodsa So Sweet So Nice - eksploracja przemijania i śmiertelności - został wydany na dwóch EP-kach.

Również w 2021 roku Moods rozpoczął współpracę z zespołem The Zenmenn dla niezależnej wytwórni Music From Memory z Amsterdamu. Zaśpiewał utwór Hommage to a Friendship na albumie Enter the Zenmenn. Wspólny album Hidden Gem został wydany w 2022 r. W tym samym roku John Moods wydał swój trzeci album The Great Design.

Występy na żywo

John Moods występuje na festiwalach w kraju i za granicą, takich jak SXSW w Teksasie i Waves Vienna. Koncertował również jako muzyk na żywo z Seanem Nicholasem Savage'em i otwierał dla Jonathana Bree. W 2018 roku był gościem londyńskiego radia internetowego NTS. Od listopada 2021 roku John Moods gra na żywo z pięcioosobową formacją rockową lub jako trio akustyczne.

Styl

Muzyka Johna Moodsa opisywana jest jako romantyczny i uduchowiony outsider pop, inspirowany jacht rockiem z lat 80-tych i skłaniający się ku melancholii i refleksji. Musikexpress mówi o "woolly country observations to groove meditations over guitar pads", a Intro opisuje jego muzykę jako synth-pop. ByteFM porównuje jego muzykę do "kalifornijskiego soft rocka i słonecznego popu z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych". Tagesspiegel napisał, że Moods łączy sprzeczności między ugruntowanym groovem a eteryczną lekkością, żywiołowością i melancholią, w formie funkowych kawałków, psychodelicznego folku i pieszczotliwych syntezatorów jacht-rockowych.

Dyskografia (wybór)

Albumy

2018: The Essential John Moods (Mansions and Millions)

2020: So Sweet So Nice (Mansions and Millions)

2022: The Great Design (Mansions and Millions)

2022: The Zenmenn and John Moods - Hidden Gem (Music From Memory)

EP

2021: So Sweet (Mansions and Millions / Arbutus Records)

Single

2019: I Wanted You (Mansions and Millions)

Kolejne wydania

2019: Sean Nicholas Savage - One Sweet Thing feat. John Moods (Arbutus Records)

2019: Better Person - Like A Whisper (Mansions and Millions)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności