Wikibiopedia

 

Jay Ajayi

Jay Ajayi (ur. 24 czerwca 1993 w Londynie) - brytyjski piłkarz z koralikami na pozycji biegacza. Ostatnio grał w Philadelphia Eagles w National Football League (NFL) i wygrał Super Bowl LII.

College

Ajayi przez trzy lata studiowała na Uniwersytecie Stanowym w Boise. W swojej trzyletniej karierze w college'u przeszedł łącznie 3 796 jardów i 50 przyłożeń, a także złapał 5 przyłożeń.

NFL

Miami Dolphins (2015-042017)

Ajayi został wybrany przez Miami Dolphins w Drafcie NFL 2015 w piątej rundzie jako 149. Wybrano graczy. W sezonie Rookie Ajayi został użyty przez Dolphins jako rezerwa za Lamar Miller. W dziewięciu grach uderzył 187 jardów i wygrał przyłożenie. Po sezonie NFL Miller przeniósł się do Houston Texans, a Ajayi stał się nowym startowym rozgrywającym Dolphins, który przeszedł do Off Season przeciwko nowemu dostępowi Arian Foster. W sezonie NFL 2016, jego pierwszy rok jako startowy rozgrywający, Ajayi dokonał przełomu w NFL. Z 1.272 jardów uciekł był czwartym najlepszym rozgrywającym w lidze po zbiegu jardów. Ponadto w sezonie Ajayi zdobył 8 przyłożeń dla swojego zespołu. Ajayi był zaangażowany w powrót Dolphinów po ośmiu latach bez udziału w play-off. W dniu 12:30 w Wildcard Round (pierwsza runda) odrzucono Pittsburgh Steelers. Dla jego wybitnych osiągnięć w sezonie, Ajayi został wybrany do Pro Bowl 2017. W sezonie 2017 Ajayi nie było w stanie wykorzystać swoich osiągnięć z poprzedniego roku dla Dolphins. W siedmiu meczach przeciętnie przeszedł zaledwie 3,4 jardów i nie osiągnął przyłożenia. Franchise z Miami trade Ajayi niespodziewanie dołączył do Filadelfii Eagles tuż przed końcem Deadline. W zamian, Dolphinowie otrzymali czwartookrągły pik z Orłów.

Filadelfia Eagles (od 2017)

W dziewiątym tygodniu Ajayi po raz pierwszy zagrał z Broncos w stroje Filadelfii. Po nieudanym rozpoczęciu sezonu z Dolphinami, Ajayi zdobył przyłożenie dla Orłów. Ukończył sezon 873 jardów, z czego zdobył 408 jardów na orły. Ajayi, jak w poprzednim sezonie w Dolphins, po raz kolejny dołączył do play-offów. Play-offs z Franchise z Filadelfii poszło jednak znacznie lepiej dla Ajayi, więc wygrał w grze NFC Championship Game z wyraźnym zwycięstwem nad Minnesota Vikings i po raz pierwszy przeniósł się do Super Bowl w swojej karierze. W dniu 4 lipca 2007 r. 1 lutego 2018 Ajayi i jego Eagles wygrali Super Bowl LII przeciwko New England Patriots 41:33. To było pierwsze zwycięstwo Super Bowl dla Filadelfii Eagles i Jaya Ajayi. Runningback zagrał w Superbowl w 9 biegach 57 jardów dla jego drużyny. Jego drugi sezon dla Orłów zakończył się wcześniej z powodu urazu. W piątym tygodniu sezonu 2018 Ajayi rozerwało się na kawałki i w związku z tym został umieszczony przez Eagles na Listu Rezerwy Injured. Ukończył sezon 4 meczami, zdobywając 184 jardy i trzy przyłożenia przez bieg. W dniu 23 lipca 2008 r. W grudniu 2019 roku został zwolniony z wojska Eagles.

E-sport

W styczniu 2020 roku rozpoczął karierę jako profesjonalny e-sportowiec. Planowano, aby zagrał dla zespołu Filadelfia Union w eSports Major League Soccer i zagrał w gry wideo FIFA.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności