Wikibiopedia

 

Bim Afolami

Afolami MP (ur. 25 lutego 1986 w Crowthorne) - brytyjski polityk. Należy do Partii Konserwatystów.

Od 2017 roku reprezentuje okręg Hitchin and Harpenden w Hertfordshire w House of Commons.

Biografia

Afolami urodził się jako syn lekarza Samuela Afolamiego i jego żony Bassey Afolami w hrabstwie Berkshire. Jego ojciec pochodzi z Nigerii. Afolami został wykształcony w Eton College i University College w Oksfordzie, gdzie studiował historię nowoczesną. W tym czasie pełnił funkcję bibliotekarza i wiceprezesa Unii Oxfordu. Po ukończeniu studiów pracował jako prawnik w kancelarii prawniczej Freshfields Bruckhaus Deringer, Simpson Thacher & Bartlett LLP oraz HSBC.Afolami jest ojcem dwóch synów, zafascynowany piłką nożną i rugby i jest fanem klubu Northampton Saints. Afolami jest członkiem Royal Society of Arts.

Kariera polityczna

Afolami nazywał się David Cameron, Rory Stewart i William Hague. Głównym celem reformy brytyjskiego systemu edukacji jest przeprowadzenie wyboru brytyjskiego w 2015 r.Afolami jako konserwatywny kandydat w okręgu wyborczym Lewisham Deptford wystąpił przeciwko posłowi Vicky'emu Foxcroftowi z Partii Pracy. Osiągnął on jednak tylko 14,9% głosów.

Afolami został wybrany na kandydata Partii Konserwatywnej w okręgu wyborczym Hitchin and Harpenden w 2017 r., a tym samym zastąpił niekandydata Petera Lilleya. Afolami został wybrany do Izby Commons 53,1 % głosów wyborców.Na początku był przeciwnikiem wyjścia ze Zjednoczonego Królestwa, a później Afolami zaangażował się w realizację wyniku referendum w sprawie członkostwa w UE w 2016 r. Wspierał zarówno umowy o rezygnacji wynegocjowane przez Theresę May, jak i Borisa Johnsona. Jego pierwsze przemówienie w Izbie Podziemnej (maiden speech) w czerwcu 2017 r. poświęcone było polityce edukacyjnej.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności