Wikibiopedia

 

Christof Hetmanski

Christof Hetmanski (ur. 15 lipca 1965 w Tychach) - polski były piłkarz.

Kariera

Kariera Christofa Hetmańskiego rozpoczęła się w GKS-ie Katowice, gdzie grał w niemal wszystkich programach młodzieżowych, a następnie także w pierwszej drużynie. Jego sportowym osiągnięciem w tym czasie było zdobycie Pucharu Polski w 1986 r. W 1989 r. Hetmański przeniósł się do FC 08 Homburg w Bundeslidze. Pomimo spadku po zaledwie roku, pozostał w Homburgu na kolejny rok w 2. Bundeslidze. W sezonie 1991/92 grał dla VfB Lubeka w czwartej lidze Verbandsliga Schleswig-Holstein. W 1992 roku Hetmanski przeszedł do VfL Osnabrück, a w 1993 roku ponownie dołączył do VfB Lubeka. Po spadku Lubeki z drugiej ligi kontrakt Hetmańskiego nie został przedłużony. Po kilku miesiącach bez klubu, dołączył do zespołu ligi regionalnej 1. FC Magdeburg w 1997 roku. W 1998 roku Hetmański zdobył z 1. FC Magdeburg puchar kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Do sierpnia 2000 roku rozegrał 55 meczów, zanim Christof Hetmanski musiał zakończyć karierę sportową z powodu otwartego złamania kości piszczelowej i strzałkowej w meczu z VfB Fortuna Chemnitz. Następnie przez pewien czas pracował jako skaut młodzieżowy dla Magdeburga.

W latach 2002-2005 ukończył kurs zarządzania sportem w Düsseldorfie, który pomyślnie ukończył jako administrator biznesu sportowego. W tym czasie i później pracował w dziale marketingu Union Berlin i zajmował się skautingiem drużyn młodzieżowych i męskich.

W 2006 roku przeniósł się do Alemannii Aachen jako skaut na Europę Wschodnią. Następnie objął stanowisko w Holstein Kiel, a następnie zarządzał Górnikiem Zabrze jako dyrektor sportowy w Polsce. Od 2010 roku Hetmański pracuje jako skaut młodzieżowy w akademii Manchesteru United w Europie Wschodniej.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności