Wikibiopedia

 

Harnaaz Sandhu

Harnaaz Kaur Sandhu (ur. 3 marca 2000 w Gurdaspur, Punjab, Indie) - indyjska modelka i królowa piękności, która została koronowana na Miss Universe 2021.

Biografia

Sandhu urodził się we wsi Kohali w Gurdaspur w Pendżabie, niedaleko miasta Batala z rodziców Pritampal Singh Sandhu i Rabinder Kaur Sandhu. Jej ojciec jest agentem nieruchomości, a matka ginekologiem. Ma również starszego brata o imieniu Harnoor. Sandhu wychował się w rodzinie Jat Sikh.

W 2006 roku rodzina przeniosła się do Anglii, a dwa lata później wróciła do Indii i zamieszkała w Chandigarh, gdzie Sandhu dorastał. Uczęszczała do Shivalik Public School i Postgraduate Government College for Girls, obu w Chandigarh. Zanim została Miss Universe, Sandhu ukończyła studia magisterskie z zakresu administracji publicznej.

30 września 2021 roku Sandhu wzięła udział w konkursie Miss Diva 2021, gdzie została koronowana na Miss Universe India 2021. Zastąpiła ona ustępującą Adline Castelino.

Jako Miss Diva 2021, Sandhu zdobyła prawo do reprezentowania Indii na konkursie Miss Universe 2021, który odbył się w Eilat w Izraelu 12 grudnia 2021 roku, gdzie została koronowana na zwyciężczynię. Po swoim zwycięstwie stała się trzecią indyjską kobietą, która zdobyła koronę po Sushmita Sen w 1994 roku i Lara Dutta w 2000 roku.Pojawienie się na wybiegu podczas Lakme Fashion Week 2022 doprowadziło do body-shaming na mediach społecznościowych. Sandhu odpowiedział oświadczeniem na Twitterze. Wyjaśniła, że cierpi na nietolerancję glutenu jak 10 do 20% populacji.

Pokrewne

Camila Alves

Daniela Braga

Neerja Bhanot

Padma Lakshmi

Priyanka Bose

Persis Khambatta

Sonakshi Sinha

Ana Bárbara

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności