Wikibiopedia

 

Christine Adams (aktorka)

Christine Adams (ur. 15 sierpnia 1974 r. w Londynie, Anglia) jest brytyjsko-amerykańską aktorką. Najbardziej znana jest z roli agentki Weaver w serialu Marvels Agents of S.H.I.E.L.D..

Life

Christine Adams urodziła się w Londynie w rodzinie jamajskich rodziców. Ukończyła Middlesex University, a jej pierwszą pracą aktorską był głos postaci w grze wideo The World Is Not Enough, wydanej w 2000 roku. Jej pierwsze role przed kamerą to gościnne występy w serialach EastEnders, In Deep, Doctors, My Family, Murder in Mind i Stargate SG-1. Około 2002 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. W 2004 roku zagrała drugoplanową rolę w mini-serialu NY-LON. W następnym roku pojawiła się w amerykańskim filmie akcji Submerged jako dr Chapelle w roli drugoplanowej, a także miała niewielką rolę w Batman Begins Christophera Nolana. W 2006 roku przyjęła jedną z głównych ról w krótkotrwałym brytyjskim sitcomie Home Again.

Następnie pojawiła się w gościnnych rolach w wielu serialach, w tym Pushing Daisies, Lie to Me, Heroes, CSI: Miami i Nip/Tuck. W 2010 roku została obsadzona w filmie science fiction Tron: Legacy w roli Claire Atkinson. W 2011 roku zagrała reporterkę w thrillerze Verblendung. Również w 2011 roku można ją było zobaczyć jako Mirę w jednej z głównych ról w serialu Terra Nova. Kolejną główną rolą była Lena Boudreaux w The Whole Truth. W latach 2014-2015 pojawiła się w powracającej roli agentki Anny Weaver w serialu Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.. Pojawiła się również w Legends, The Mentalist, Castle i Counterpart. W 2016 roku była częścią stałej obsady serialu Feed the Beast w roli Rie Moran. Od 2018 roku można ją oglądać jako Lynne Pierce w jednej z głównych ról w serialu Black Lightning.

Mieszka w Los Angeles z mężem Davidem Youngiem, z którym ma dwie córki. W październiku 2019 r. oprócz obywatelstwa brytyjskiego uzyskała również obywatelstwo amerykańskie.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności