Wikibiopedia

 

Hakim Abdallah

Hakim Djamel Abdallah (ur. 9 stycznia 1998 r. w Saint-Leu, Reunion) jest francusko-madagaskim piłkarzem. Jest synem ojca pochodzącego z Komorów i matki pochodzącej z Madagaskaru.

Kariera

Klub

Abdallah rozpoczął grę w piłkę nożną w AS Saint-Martin-des-Champs Elgeco Plus na Madagaskarze. Do Francji przybył w 2011 roku i grał w młodzieżowych drużynach Stade Brest. W 2015 roku przeszedł do drużyny seniorów i grał w drugiej drużynie. Kiedy Brest, wbrew jego oczekiwaniom, nie zaoferował mu profesjonalnego kontraktu, przeniósł się do drużyny U-23 angielskiego klubu pierwszoligowego Stoke City. Stamtąd został początkowo wypożyczony do francuskiego klubu trzeciej ligi US Avranches i hiszpańskiego klubu CD El Ejido, wracając do Francji w 2019 roku, gdzie grał w drugiej drużynie FC Nantes. W sezonie 2020/21 przeniósł się do Luksemburga, aby dołączyć do Swift Hesperingen, który awansował do pierwszej ligi. Tam został najlepszym strzelcem klubu z 23 bramkami w 30 meczach. Następnie Abdallah przeniósł się do belgijskiego klubu drugiej ligi Lierse SK. Pomimo zdobycia siedmiu bramek w 27 meczach ligowych, kontrakt Abdallaha nie został przedłużony po sezonie. Następnie Abdallah przeniósł się do ligowego rywala Royal Excelsior Virton.

Po spadku Virtonu, napastnik przeniósł się do rumuńskiego klubu pierwszej ligi Dinamo Bukareszt latem 2023 roku.

Reprezentacja narodowa

Po powołaniu do reprezentacji Francji U16 i U19 jako zawodnik młodzieżowy, Abdallah zdecydował się w przyszłości grać dla Madagaskaru, ojczyzny swojej matki. Zadebiutował tam w seniorskiej reprezentacji 12 października 2020 r. w towarzyskim meczu 2-1 z Burkina Faso. Abdallah strzelił swojego pierwszego gola rok później w zremisowanym 1-1 meczu z Tanzanią w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności