Wikibiopedia

 

Dominik Greger

Dominik Greger (* 27 listopada 1980 r. w Altenburgu) - niemiecki kontrabasista.

Życie

Dominik Greger dorastał w Altenburgu i już w młodym wieku pobierał lekcje gry na wiolonczeli. Jako wiolonczelista był uczniem w klasie młodych studentów Wolfganga Webera w Akademii Muzycznej "Felix Mendelssohn Bartholdy" w Lipsku. Następnie studiował grę na kontrabasie u Horsta-Dietera Wenkela w Wyższej Szkole Muzycznej im. Liszta w Weimarze, uzyskując dyplom koncertowy.

Uzupełnieniem studiów były liczne kursy m.in. u Wolfganga Güttlera, Klausa Stolla i Norberta Brainina. W czasie studiów był stypendystą PE-Förderkreis Mannheim. Johanna Matthiasa Spergera w 2002 r., półfinalistą 52. Międzynarodowego Konkursu ARD w 2003 r., laureatem nagrody sponsorskiej "Carl Flesch Academy" w Baden-Baden oraz II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym Marker. Liczne koncerty jako solista, m.in. z Filharmonią Altenburg-Gera, Monachijską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią w Budweis, Filharmonią w Baden-Baden i Staatskapelle Weimar przyniosły mu sławę w kraju i za granicą.

W latach 2005-2007 był głównym kontrabasistą Sächsische Staatskapelle Dresden, a od 2008 do 2011 r. pełnił tę samą funkcję w Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin.

Aktywność

Od 2009 r. jest profesorem kontrabasu w Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar. Występował gościnnie jako kontrabasista solista z Orkiestrą Symfoniczną Mitteldeutscher Rundfunk, Staatskapelle Berlin, Bawarską Orkiestrą Państwową Opery Monachijskiej, Orkiestrą Symfoniczną Radia Stuttgarckiego, Deutsche Oper Berlin oraz Orkiestrą Symfoniczną Westdeutscher Rundfunk. Prowadzi również kursy mistrzowskie i pełni funkcję jurora w międzynarodowych i krajowych konkursach.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności