Devin Miles (* 12 maja 1961 w Duisburgu) jest niemieckim artystą. Uważa się go za przedstawiciela współczesnego niemieckiego pop-artu.
Miles początkowo odbył dwa staże rzemieślnicze, a w 2001 r. zajął się sztuką piękną. Początkowo eksperymentował ze sztuką cyfrową, a następnie zwrócił się ku symbiozie sitodruku i malarstwa. Jego specjalnością są kolaże wykonane techniką sitodruku. Miles jest żonaty, ma troje dzieci i mieszka niedaleko Hamburga.
Devin Miles jest artystą pop-artowym. Podziwia twórczość Roberta Rauschenberga, a po pierwszych próbach w dziedzinie sztuki mediów zdecydował się na technikę sitodruku. Od 2006 r. jako medium wykorzystuje przede wszystkim panele ze szczotkowanego aluminium. Swoje motywy nanosi za pomocą niekiedy ponad 20 ekranów. Ponadto maluje je i spryskuje aerografem.
Pod względem motywów Miles znajduje się pod wpływem amerykańskiego i europejskiego kina lat 50. i 60. Wybiera więc portrety słynnych aktorów z tamtych czasów, takich jak Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Romy Schneider, James Dean czy Steve McQueen, i łączy je w typowy dla Pop Artu sposób z symbolami kultury codziennej i konsumpcyjnej.Od około 2015 roku Miles zamiast aluminiowych płyt używa płaskich drewnianych pudełek, które pokrywa złotymi lub srebrnymi liśćmi. Następnie na tę powierzchnię nanosi odbitki i elementy malarskie. Jeśli chodzi o motywy, pozostaje wierny twarzom ikon filmowych, ale łączy je z postaciami z literatury i mitologii. Prace Milesa są wystawiane na całym świecie i dystrybuowane przez galerie w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, USA i Izraelu. Od 2015 roku Miles jest częścią kolekcji przedsiębiorcy i mecenasa sztuki Reinholda Würtha.
Hotel Adlon Kempinski, Berlin (D)
Pitarohecht, Herzliya Pituach (IL)
Art Box Berlin, Berlin (D)
Kameha Suite, Frankfurt/Main (D)
Targi Sztuki Współczesnej, Zurych (CH)
Galeria Löser, Erfurt (D)
Sztuka Karlsruhe, Karlsruhe (D)
Galeria Proarta, Zurych (CH)
Targi Sztuki, Kolonia (D)
Galeria Ilka Klose, Würzburg (D)
Galeria Löffel, Bazylea (CH)
Sztuka Innsbruck, Innsbruck (A)
Galeria Hodler, Thun (CH)
Galeria w Parku, Davos (CH)
Galeria K, Palma de Mallorca (E)
Udar mózgu, Monachium (D)
Galeria Sławy, Zurych