Wikibiopedia

 

Darius Kaiser

Darius Kaiser (ur. 15 października 1961 r. w Tychowie, Polska jako Dariusz Kajzer) jest byłym zawodowym kolarzem wyścigowym.

Kariera

Po raz pierwszy wystąpił na arenie międzynarodowej w drużynie narodowej w 1984 roku. Wziął udział w wyścigu NRD Tour i zajął 48. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 1985 roku Kaiser wygrał piąty etap Wyścigu Dookoła Polski dla reprezentacji Polski Ludowej. W 1987 roku przeniósł się do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie zamieszkał w Hamburgu i jeździł dla klubu kolarskiego Germania Hamburg z 1923 roku. Rok później zajął drugie miejsce w szosowych mistrzostwach Niemiec amatorów i dołączył do Team Stuttgart, poprzednika Team Telekom.

Najbardziej udanym rokiem Kaisera jako zawodowego kolarza był 1989, kiedy to został mistrzem Niemiec w wyścigu szosowym, drugim w Tour of Luxembourg i trzecim w klasyfikacji generalnej Coca-Cola Trophy. Wygrał także pierwszy etap Schwabenbräu Cup. W kolejnym sezonie został również wicemistrzem Niemiec w wyścigu szosowym i znalazł się w składzie Team Telekom. Odnosił także sukcesy w wyścigach przełajowych na rowerze górskim.

W 1991 roku Kaiser musiał wycofać się z zawodowego kolarstwa szosowego po poważnej kontuzji. W latach 1992-2021 prowadził specjalistyczny sklep rowerowy w dzielnicy Raderberg w Kolonii.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności