Wikibiopedia

 

Ángela Aguilar

Ángela Aguilar (ur. 8 października 2003 roku w Los Angeles w Kalifornii) - meksykańsko-amerykańska piosenkarka. Jest najmłodszą córką Pepe Aguilara i najmłodszą wnuczką Flor Silvestre i Antonio Aguilara.

Życie

Ángela Aguilar ujrzała światło dzienne 8 października 2003 roku podczas trasy koncertowej ze swoim ojcem Pepe Aguilarem w Los Angeles.

Wraz z bratem Leonardo wydała w 2012 roku swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną Nueva Tradición. W tym samym roku ukazał się ich singiel La Chancla. Od tego czasu regularnie towarzyszy ojcu w trasach koncertowych, a swój pierwszy występ u boku ojca miała na koncercie w Auditorio Telmex w Guadalajara, Jalisco.

W 2015 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany Navidad con Angela Aguilar. W 2018 roku ukazał się jej drugi album, zatytułowany Primero Soy Mexicana. Pojawia się w nim wiele tradycyjnych meksykańskich piosenek, takich jak między innymi La Llorona. W tym samym roku nagrała z ojcem piosenkę Tu Sangre En Mi Cuerpo (eng. "Your Blood in My Body"), którą na YouTube obejrzano już 50 milionów razy.

Zaangażowanie społeczne

Ángela i jej brat Leonardo działają jako ambasadorzy Szpitala Dziecięcego w Los Ángeles i przekazują po jednym dolarze ze sprzedaży swoich płyt na wsparcie potrzebujących dzieci.

Albumy

2015: Navidad con Angela Aguilar

2018: Primero Soy Mexicana

2020: Baila Esta Cumbia

2020: Que Non Se Apague La Música

2021: Mexicana Enamorada

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności