Wikibiopedia

 

Kitten Natividad

Kitten Natividad (* 13 lutego 1948 w Ciudad Juárez, Chihuahua, Meksyk jako Francesca Isabel Natividad; † 24 września 2022 w Los Angeles, Kalifornia) była meksykańsko-amerykańską aktorką i modelem pin-up lat 70. Najbardziej znana była z udziału w kilku filmach reżysera sexploitation Russa Meyera.

Życie

Kitten Natividad urodziła się jako Francesca Isabel Natividad 13 lutego 1948 roku w Ciudad Juárez w Meksyku. Była najstarsza z dziewięciorga rodzeństwa; jej matka miała szesnaście lat, gdy przyszła na świat. Po kilku latach spędzonych w Meksyku, rodzina przeniosła się do El Paso.

Jako młoda kobieta Natividad pracowała jako pokojówka w domu aktorki Stelli Stevens, gdzie na przyjęciach poznawała różne gwiazdy Hollywood i postanowiła, że pewnego dnia sama stanie się sławna. W tym czasie zawarła pierwsze krótkie małżeństwo. Po pracy w różnych niskopłatnych zawodach w Los Angeles, w 1969 roku została najpierw tancerką burleski i go-go girl, a później striptizerką. Wkrótce potem przyjęła swój pseudonim sceniczny Kitten, ponieważ powiedziano jej, że Frances nie brzmi wystarczająco rozpustnie. Jej menedżer zachęcił ją do wzięcia udziału w konkursie Miss Nude Universe w 1973 roku, który wygrała. W kolejnych latach występowała jako striptizerka w różnych klubach nocnych i wkrótce osiągnęła krajową sławę w ramach tej sceny.

Przez znajomego poznała reżysera filmowego Russa Meyera, który w 1975 roku zobaczył jeden z jej występów w klubie. Wkrótce potem Natividad rozstała się z drugim mężem i rozpoczęła trwający łącznie co najmniej sześć lat związek z Meyerem, który najpierw wykorzystał ją jako narratorkę w swoim filmie Up! (Over, Under and On) z 1976 roku, a następnie uczynił ją główną bohaterką w Beneath the Valley of Ultravixens w podwójnej roli Loli Langusty/Lavonii. Wcześniej jednak Meyer nalegał, by dopracowała swój meksykański akcent. Z pomocą trenera językowego udało jej się to zrobić, przyjmując południowy dialekt, który zamaskował jej akcent.

W tym czasie Natividad była popularną modelką w magazynach erotycznych, pozując między innymi z Candy Samples, Uschi Digard i Patty Plenty. Jej występy jako striptizerki stawały się coraz bardziej rozbudowane i przerodziły się w prawdziwe show. Po okresie pracy z Russem Meyerem pojawiła się w wielu scenach w filmach fabularnych, teledyskach rockowych i filmach porno. Wystąpiła między innymi w filmach Christopha Schlingensiefa Zjednoczone śmieci (1996) i Die 120 Tage von Bottrop (1997).

Natividad miał nadbudowaną klatkę piersiową z powodów zawodowych i dla Russa Meyera. W 1999 roku przeszła obustronną redukcję piersi (mastektomię) z późniejszą rekonstrukcją piersi w ramach leczenia raka piersi. Ostatnio Natividad w dużej mierze przeszedł na emeryturę. Zmarła na niewydolność nerek w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles w Kalifornii 24 września 2022 roku w wieku 74 lat.

Pokrewne

Natascha Ochsenknecht

Cintia Dicker

Padma Lakshmi

Priyanka Bose

Richa Moorjani

Persis Khambatta

Sonakshi Sinha

Aislinn Derbez

Ana Bárbara

Andrea de Alba

Angélica María

Blanca Soto

Carolina Miranda

Dalia Hernández

Emma Coronel Aispuro

Eréndira Ibarra

Iazua Larios

Irma Serrano

Loreto Peralta

Maya Zapata

Paloma Jiménez

Paulina Gaitán

Rosenda Monteros

Teresa Ruiz

Ximena Lamadrid

Yanet García

Zión Moreno

Ángela Aguilar

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności