Wikibiopedia

 

Irma Serrano

Irma Serrano (* 9 grudnia 1933 jako Irma Cielo Consuelo Serrano Castro y Domínguez w Comitán de Domínguez, Meksyk) to meksykański muzyk, aktorka, scenarzysta, producent filmowy i polityk. Jej pseudonim to “La Tigresa” (“tygrysica”), nazwany tak od jednego z jej najsłynniejszych filmów.

Życie

Jako piosenkarka, Serrano znana jest z charakterystycznej interpretacji meksykańskich stylów muzycznych ranchera i corrido. Jej piosenki El Ausente, El Amor de la Paloma i Cariño Santo stały się klasykami tradycyjnej muzyki meksykańskiej.

Jej egzotyczna uroda i figura osy pozwoliły jej podążać za karierą piosenkarską z sukcesami aktorskimi. Role w filmach La Martina (1971, reż. René Cardona Jr.) i La Tigresa (1973) pozwoliły jej ostatecznie przebić się jako aktorce.

Irma Serrano wystąpiła w ponad 100 filmach, sztukach teatralnych i hiszpańskich telenowelach. Była częścią tego, co wielu krytyków nazwało “złotą erą” meksykańskiej produkcji rozrywkowej. Osiągnęła wielką sławę w całej Ameryce Łacińskiej, znaczny majątek i często gościła w prasie latynoamerykańskiej nierzadko z powodu licznych romantycznych uwikłań ze znanymi meksykańskimi mężczyznami. W późniejszych latach była w centrum kilku skandali i kontrowersji.W latach 90. z powodzeniem prowadziła karierę polityczną jako senator w meksykańskim stanie Chiapas.Jako pisarka opublikowała autobiograficzne książki A Calzón Amarrado (1978) i Sin Pelos En La Lengua (1979).

Serrano ma syna, który urodził się w 2004 roku. Został poczęty wiele lat wcześniej poprzez sztuczne zapłodnienie z jej jajeczek i spermy zmarłego kochanka Alejo Peralty i zachowany przez zamrożenie. Ponieważ Serrano obawiała się komplikacji z ciążą ze względu na swój zaawansowany wiek, jej siostrzenica nosiła dziecko jako matka zastępcza.

Pokrewne

Gudrun Mebs

Monika Gruber

Julia Engelmann

Natascha Ochsenknecht

Michaela May

Eva Bay

Rainald Grebe

Angelika Milster

Barbara Nüsse

Katerina Poladjan

Sabine Thiesler

Gísli Örn Garðarsson

Derval de Faria

Isabela Souza

Huma Qureshi

Priyanka Bose

Aislinn Derbez

Ana Bárbara

Andrea de Alba

Angélica María

Blanca Soto

Brontis Jodorowsky

Carolina Miranda

Dalia Hernández

Eréndira Ibarra

Iazua Larios

Kitten Natividad

Loreto Peralta

Maya Zapata

Paulina Gaitán

Rosenda Monteros

Teresa Ruiz

Ximena Lamadrid

Zión Moreno

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności