Agustín Guillermo Carstens Carstens (ur. 9 czerwca 1958 w Mexico City) - meksykański ekonomista. Od 1 grudnia 2017 r. pełni funkcję dyrektora generalnego Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) w Bazylei.
Carstens urodził się w Mexico City w 1958 roku. Studiował ekonomię w Instituto Tecnológico Autónomo de México i na Uniwersytecie w Chicago. Ukończył studia magisterskie w Chicago w 1983 r. i doktoranckie w 1985 r. W 1980 r. pracował już w Banco de México, gdzie pozostał do 1999 r. Był m.in. zaangażowany w restrukturyzację meksykańskiego długu publicznego w obligacje Brady'ego pod koniec lat 80. W 1999 r. przeniósł się do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, gdzie w latach 2003-2006 był dyrektorem wykonawczym Grupy Krajów pod przewodnictwem Meksyku oraz zastępcą dyrektora zarządzającego MFW. W 2006 roku został mianowany ministrem finansów Meksyku jako bezpartyjny. W dniu 28 grudnia 2009 r., na wniosek prezydenta Meksyku i za zgodą Senatu, został on mianowany nowym prezesem Banku Centralnego z planowaną kadencją od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2015 r.
W 2011 roku ubiegał się o stanowisko dyrektora zarządzającego MFW, zwolnione w wyniku rezygnacji Dominique'a Strauss-Kahna, wraz z Christine Lagarde, francuską minister gospodarki i finansów. Na jego następcę wybrano Christine Lagarde.Od 1 grudnia 2017 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego Banku Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei. Jego kadencja trwa 5 lat.
Badanie rynku terminowej wymiany walutowej meksykańskiego peso. (Chicago 1985, praca doktorska)
Foreign exchange and monetary policy in Mexico, Columbia Journal of World Business 1994
One Year of Solitude: Some Pilgrim Tales About Mexico's 1994-1995 Crisis, American Economic Review 1996 (wraz z Francisco Gil-Diazem)
Przepływy kapitałowe a kryzys finansowy w Meksyku, Journal of Asian Economics 1998.
Monetary Policy and Exchange Rate Choices for Mexico, Cuadernos de Economía-Latin American Journal of Economics 2000.
W kwietniu 2012 roku Carstens, jako prezes banku centralnego Meksyku, powiedział, że jest zaskoczony, iż Bank Światowy nie wysłał wcześniej misji do Grecji. Powiedział, że Bank Światowy, który do tej pory był aktywny tylko w gospodarkach rozwijających się i wschodzących, pilnie musi podjąć działania w nadmiernie zadłużonych krajach uprzemysłowionych.W lutym 2018 roku Carstens, jako dyrektor generalny Banku Rozrachunków Międzynarodowych, powiedział: "Władze muszą być gotowe do działania przeciwko inwazyjnemu rozprzestrzenianiu się kryptowalut, aby chronić konsumentów i inwestorów. Nowa technologia nie jest równoznaczna z lepszą technologią czy postępem gospodarczym. Jest to wyraźnie prawdziwe w przypadku Bitcoina: to, co mogło być pierwotnie zamierzone jako alternatywny system płatności bez udziału rządu, stało się teraz mieszanką bańki finansowej, schematu Ponzi i katastrofy ekologicznej."