Wikibiopedia

 

Adebayo Akiffenwa

Saheed Adebayo Akiffenwa (ur. 29 maja 1982 w Islington) - angielski piłkarz. Napastnik był ostatnio objęty kontraktem z Wycombe Wanderers do maja 2022 roku. Hobbybodybuilder jest uważany za najsilniejszego na świecie zawodowca piłki nożnej o wadze ponad 100 kg.

Kariera

Akhinfenwa grał prawie całą karierę w trzeciej lub czwartej lidze w Anglii, m.in. w Swansea City, Northampton Town i FC Millwall. Ponadto w sezonie 2001/2002 i 2003/04 uczestniczył również w dwóch misjach kwalifikacyjnych dla klubu Atlantas Klaipėda.

W sezonie 2014/15 zagrał w czwartej lidze AFC Wimbledon, z którą w sezonie 2015/16 osiągnął awans do trzeciej ligi. Od sezonu 2016/17 grał dla Wycombe Wanderers. Z klubem w 19/20 roku wstąpił do drugiej klasy turnieju EFL w wyniku 2:1 zwycięstwa nad Oxford United. W maju 2022 roku zakończył karierę.

Inne

Akinfenwa jest uważany za kultowego gracza z powodu budowy ciała i humoru w angielskiej piłce nożnej. Kiedy w 2013 roku zatrzymał go policjant, zapytał go o zawód, na który Akiffenwa odpowiedział piłką nożną. Dopiero po kilku powtórzeniach policjant uświadomił sobie, że nie chodzi mu o futbol, lecz o piłkę nożną. Jego górne ramiona są większe niż udo piłkarza Johna Terry'ego. Akinfenwa prezentuje w sieciach społecznościowych filmy Beast Mode, które pokazują go podczas treningu siłowego. W oparciu o to, jego fani na stadionie T-shirty noszą napis "Beast Mode.Niezwłocznie po awansie z AFC Wimbledonem, do którego dołączył bramę zwycięstwa, odpowiedział dziennikarzowi na pytanie o to, czy pozostanie w drużynie wraz z nim, myślę, że jestem teraz bezrobotny. Drodzy trenerze, jeśli szukacie napastnika, wyślijcie mi wiadomość na temat WhatsApp! niedługo po tym, jak jego kontrakt z klubem zakończył się na koniec sezonu.Jego niedobory ruchowe równają się Akifewowi z wybitymi strzałami i bramkami, które często są spektakularnie wybijane i obchodzone przez frenety.Na pytanie, czy może sobie wyobrazić wejście do angielskiej drużyny narodowej, powiedział: "Należy podać kurczaka przed każdą grą, a potem jadę.

Sukcesy

Barry Town

Mistrz Walijski: 2003

Zwycięzca Pucharu Walijskiego: 2003Swansea City

Zwycięzca Football League Trophy: 2006AFC Wimbledon

Wspinaczka do Football League One: 2016Wycombe Wędrówki

Wejście do Football League Championship: 2020

Nagrody

PFA Team of the Year: 2018 (League Two)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności