Wikibiopedia

 

Adamski (muzyk)

Adamski (właśc. 19 grudnia 1967 w Lymington, w hrabstwie Hampshire, w Anglii) - brytyjski muzyk tańca i producent. Był znany przede wszystkim dzięki piosence Killer napisanej razem z Sealem.

Życie

Tinley wypuścił swoje nazwisko artystyczne od badacza UFO George'a Adamskiego.

Jego najbardziej udany czas miał Adamski na początku lat 90-tych na szczycie ruchu Acid-House. W styczniu 1990 roku ukazał się jego pierwszy singiel N-R-G, który osiągnął 12 miejsce w Wielkiej Brytanii. Single Killer, która powstała wraz z Sealem i rozpoczęła międzynarodowe przełomy, w kwietniu 1990 roku przeniosła się do pierwszego miejsca i utrzymywała się tam przez cztery tygodnie. Piosenka była również międzynarodowym hitem, a trzy lata później George Michael z powodzeniem owijał ją w kółko.

Jesienią 1990 roku ukazał się również debiutancki album Doctor Adamski.

Następnym albumie Naughty Adamski dalej rozwijał swój styl w kierunku pop i rock. Oprócz licznych klubów jest również Track Get Your Body! Na albumie, w którym Nina Hagen pożyczyła głos. Ten album nie był jednak sukcesem.

Adamski przeniósł się do wytwórni płyt ZTT Records i pod koniec 1998 roku opublikował swój trzeci album Adamski niejaki Thing, który kontynuował styl poprzedniego albumu. Z albumu wyłączono dwa single Intravenous Venus i One of the People.

W 2000 roku Tinley wyprodukował swój ostatni singiel pod pseudonimem Adamski. Song In the City dotarł do włoskich wykresów, ale gdzie indziej pozostał całkiem bezskuteczny. Wkrótce potem Tinley przyjął nową nazwę artystyczną i od tamtej pory wyprodukował jako Adam Sky.

W 2011 roku, Adamski opublikował zmodernizowaną wersję swojego hitu zabójcy o nazwie Killer 2011 wraz z dwoma nowymi remiksami.

Dyskografia

Albumy

Inne albumy

1991: Naughty

1993: Adamski vs. the Sentinels

1998: Adamski nie jest znany jako Adamski.

1999: Mutant Pop (jako Adamski Products Inc.)

1999: Killer: The Best of Adamski (Kompilacja)

2015: Revolt

Single

Pozostali single

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności