Wikibiopedia

 

21 Savage

21 Savage (ur. 18 października 1992 w Newham w Londynie, Sha Yaa Bin Abraham-Joseph, a także Shayaa Bin Abraham-Joseph) - brytyjski raper z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia.

Życie

Sha Yaa Bin Abraham-Joseph urodził się w szpitalu Newham we wschodnim Londynie i jest obywatelem brytyjskim. Wychował się wraz ze swoją brytyjską matką Heather Joseph, czterema braćmi i sześcioma siostrami, pochodzącymi z stanu Dominika na Karaibach. W 2005 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych jako 12-latek ze swoją rodziną i osiedlił się w Atlancie. W 7. W klasie został wydalony ze szkoły w DeKalb County School District po tym, jak przyniósł broń palną.Abraham-Joseph był członkiem Bloods i był zamieszany w działalność przestępczą. W 21. roku życia. W lutym 2019 roku został aresztowany przez United States Immigration and Customs Enforcement. Według Urzędu jest on obywatelem brytyjskim, który od 2006 r. nie posiada ważnego zezwolenia na pobyt w Atlancie, ponieważ jego wiza nabyta w 2005 r. wygasła rok później i nie została przedłużona. Został aresztowany i uwolniony półtora tygodnia po aresztowaniu za wpłacenie kaucji w wysokości 100 000 dolarów.

Kariera

21 Savage wraz ze swoim przyjacielem Lotto Savage założył Hip-Hop Slaughtergang w Atlancie. W połowie lat 2010-tych obaj zaczęli wydawać publikacje solowe. Savage rozpoczął pracę w 2014 roku z Single Picky, a następnie dwie mixtapes, The Slaughter Tape i Slaughter King. Ponadto ukazał się EP Free Guwop, który został wyprodukowany przez Sonny Digital.

Przełom nastąpił w 2016 r. wraz z dalszą współpracą z miejscowym producentem. Wraz z Metro Boominem przyjął EP Savage Mode, który ukazał się latem i dotarł do pierwszej dziesiątej piosenki Hot R&B/Hip-Hop. W Billboard 200 zdobyła 23 miejsce. Dwaj single z albumu przeszli również do Billboard Hot 100: X (wraz z Rapper Future) i No Heart. Piosenki te zostały nagrodzone platyną. == Linki zewnętrzne ==* Sneakin* Drake* Meek Mill* Meek Mill* Meek Mill. 21 Savages Debiutancki album Issa albumu ukazał się 7 lipca 1945 roku. Lipiec 2017 i osiągnął pozycję 2 Billboard 200. Pod koniec października osiągnął status złota. Jedyne pojedyncze oddzielenie albumu, konta bankowego, osiągnęło 12 miejsce na Billboard Hot 100. Piąte miejsce Hot R&B/Hip-Hop. We wrześniu 2017 roku Savage był reprezentowany jako gość funkcji na Single Rockstar w Rappers Post Malone. Singiel osiągnął pierwsze miejsce na wykresach kilku krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Austrii. W Niemczech i Szwajcarii Single osiągnął drugie miejsce. W Stanach Zjednoczonych i Niemczech gwiazda Rockstar została wyróżniona diamentową płytą gramofonową.

W dniu 31 grudnia 2007 r. Wraz z Rapperem offsetem z Hip-Hop-Trio Migos i producent Metro Boomin opublikował album Without Warning, który został umieszczony na 4. miejscu w kartach USA. Jego drugi album Studio Album I Am > I Co osiągnęło szczytową pozycję w Stanach Zjednoczonych. Single A Lot (z J. Cole) został wyróżniony w roku 2020 nagrodą Grammy Award jako piosenka rapowa Roku. W roku 2020 opublikował album Savage Mode II w ramach współpracy z Metro Boomin. Album, dzięki któremu aktor Morgan Freeman jest narratorem, dotarł do pierwszego miejsca na wykresach w Stanach Zjednoczonych. Album miał dwie single, runnin i pan. Right Now (z Drake).

W czerwcu 2022 roku 21 Savage był jedynym gościem funkcji na albumie Drake'a Honestly, Nevermind. Wspólna piosenka Jimmy'ego Cooksa jest czwartą kolaboracją dwóch raperów i osiągnęła pierwsze miejsce w amerykańskich kartach Single. W dniu 22 lipca 2007 r. W październiku tego samego roku ogłoszono wspólny album kolaboracyjny obu raperów pod tytułem Her Loss. Album zarejestrował się na 1. miejscu w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Dyskografia

Albumy typu studio

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności