Wikibiopedia

 

Victor Adebowale, baron Adebowale

Victor Olufemi Adebowale, baron Adebowale (ur. 22 lipca 1962) - brytyjski polityk i Life Peer. Był jednym z pierwszych People's Peers.

Życie i kariera

Adebowale urodził się w 1962 roku jako syn nigeryjskich rodziców, Ezekiel i Grace Adebowale. Uczył się w Thornes House School w Wakefield i Polytechnic of East London. Rozpoczął karierę w lokalnym zarządzaniu nieruchomościami (Local Authority Estate Management) przed wejściem do Housing Association Movement.

W 1983 roku był prywatnym administratorem Sector Repairs w London Borough of Newham. Od 1983 do 1984 był tam oficerem Estate i od 1984 do 1986 seniorem Estate Managerem. W Patchwork Community Housing Association był kierownikiem Property Manager w latach 1986-1988. W latach 1988-1990 był regionalnym dyrektorem Ujima Housing Association, największej w Wielkiej Brytanii spółki mieszkaniowej prowadzonej przez Czarnych. W latach 1990-1995 pełnił funkcję dyrektora Alcohol Recovery Project; w latach 1995-2001 był dyrektorem zarządzającym Centrepoint, organizacji charytatywnej dla młodych bezdomnych. Adebowale był członkiem zespołu ds. polityki społecznej ds. polityki na Young People i przewodniczącym Komitetu Review of Social Housing Co-ordination w Instytucie Publicznych Badań Politycznych.

Od września 2001 roku jest dyrektorem generalnym organizacji Turning Point. Turning Point jest organizacją wspierającą na szczeblu krajowym, zapewniającą usługi osobom o złożonych potrzebach, w tym osobom cierpiącym na problemy narkotykowe i alkoholowe, osobom chorym psychicznie oraz osobom z zaburzeniami uczenia się. Adebowale jest tam również sekretarzem handlowym. Jest również dyrektorem niewykonawczym St Vincent Healthcare Ltd.

Adebowale posiada dyplom podyplomowy z Tavistock Institute i Master of Arts w dziedzinie Advanced Organizational Consulting z City University London. Jest dyrektorem Leadership in Mind Organizational Development Consultancy i członkiem Komisji Audytu. Doradzał rządom wszystkich partii w dziedzinie pracy, mieszkalnictwa, ubóstwa i reformy usług publicznych. W 2007 roku był członkiem Komisji ds. Zatrudnienia i Skills. Do 2009 r. Adebowale był członkiem rady nadzorczej Council Member. Był prezesem Towarzystwa Pracowniczego i Zdrowotnego Visitors.

Członkostwo w House of Lords

Został jednym z pierwszych członków Domu Lordów, mianowanych przez Tony'ego Blaira. == Bibliografia ==* Baron Adebowale, Thornes in the County of West Yorkshire. W dniu 24 lipca 2007 r. 6 października 2001 roku został oficjalnie wprowadzony do House of Lords przy wsparciu Francisa Hare'a. Earl of Listowel i Charles Falconer, baron Falconer of Thoroton. W Parlamencie należy do grupy Crossbencher. W dniu 19 lipca 2007 r. W grudniu 2001 roku wygłosił przemówienie inauguracyjne.

Jako interes polityczny wskazuje on na walkę z ubóstwem, regeneracją miast i sztuką. Jako państwa o szczególnym znaczeniu nazwał Włochami, Nigerią i Stanami Zjednoczonymi.

Obecność Adebowale'a w dniach sesji jest niewielka do średniej.

Inne urzędy

Adebowale był w 1999 r. przewodniczącym Review of Social Housing w Institute of Public Policy Research. W latach 2003-2004 był przewodniczącym Barrow Cadbury Trust Review of Life Chances and Poverty. Był przewodniczącym panelu advisorskiego ds. oceny skutków w biurze wicepremiera (ODPM) oraz przewodniczącym panelu ds. Stop i Search Community Panel w latach 2005-2008.

Od 2002 r. jest współprzewodniczącym grupy Mental Health Steering Group w Ministerstwie Zdrowia i od 2003 r. członkiem grupy Black and Minority Ethnic Mental Health Steering Group. Jest członkiem grupy zadaniowej New Deal i grupy zadaniowej ds. polityki 12 on Young People Social Exclusion Unit. Adebowale był członkiem Rady Doradczej Demos, National Employment Panel (do 2007 r.), Institute of Fiscal Studies w latach 2002-2007, Board of Places for People (do 2007 r.) oraz National School of Government.

Był członkiem Komisji ds. Zatrudnienia i Handlu oraz dyrektorem Leadership in Mind. Do 2006 r. był członkiem rady powierniczej w Royal National Institute for Deaf People (RNID), do 2007 r. w National Economics Foundation. Adebowale jest patronem Nurse Trading Council on Alcohol, Mix Rich Cultural Centre oraz Centre for Inclusion and Diversity University of Bradford.

Jest profesorem gościnnym i kanclerzem Uniwersytetu Lincoln od grudnia 2008 roku.

Satysfakcja

Adebowale to Honorowy Fellow z South Bank University oraz Associate des Health Services Management Centre of University of Birmingham. Adebowale - fellow z Uniwersytetu Sunningdale i National School of Government. Jest dalej Fellowem Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych.

Adebowale otrzymał tytuł doktora honorowego. University of Central England i University of East London uhonorowali go tytułem honorowego doktora Hon PhD. Jest doktorem honorowym Uniwersytetu w Bradford i został Doktorem Lettersem (Hon DLitt) na Uniwersytecie Lincoln.

W 2000 roku został mianowany komandorem Order of the British Empire (CBE) w New Yearjans Honours List, w uznaniu jego zasługi w New Deal oraz za pracę dla bezrobotnych i młodych ludzi bezdomnych. W 2009 roku został umieszczony w magazynie Inside Housing wśród 25 najbardziej wpływowych osób w polityce mieszkaniowej w ciągu ostatnich 25 lat.

Publikacje

Alcohol Problem in the Community: Drinking Problems Among Black Communities, Routledge Chapman & Hall, 1996, ISBN 978-04110426

New Deal and the Disadvantaged, 1999.

Review of Social Housing, 2000.

Review of the Most Disadvantaged: Scond report, 2003.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności