Wikibiopedia

Simon Pearce

Simon Pearce (* 31 maja 1981 r. w Monachium) - niemiecki aktor, aktor głosowy i komik.

Życie

Pearce pochodzi z rodziny artystów. Jest synem nigeryjskiego restauratora Charlesa Biouduna Pearce’a (†) i aktorki Christiane Blumhoff oraz wnukiem aktora i lalkarza Franza Leonharda Schadta.

W 1995 roku Pearce jako nastolatka wystąpiła w sztuce Rolfa Hochhutha “Wessis in Weimar” w Theater links der Isar w Monachium. Po ukończeniu szkoły średniej Pearce odbył służbę cywilną, a następnie podjął pracę nauczyciela języka angielskiego, wychowania fizycznego i historii. Po śmierci ojca Simon Pearce rozpoczął w 2005 r. naukę aktorstwa w Zerboni Acting School, którą ukończył w 2008 r., uzyskując dyplom z aktorstwa. Regularnie pobierał też lekcje aktorstwa od swojej matki Christiane Blumhoff.

W 1997 r. Pearce wystąpiła w kilku odcinkach serialu Solo für Sudmann. W 1999 r. zagrał w filmie telewizyjnym Ich liebe meine Familie, ehrlich. Wystąpił także w wielu sztukach teatralnych w Chiemgauer Volkstheater. W 2005 r. wcielił się w postać wędrownego rzemieślnika Simona w komedii Wenn der Hund nimmer bellt. Występował także gościnnie w Theaterstadl Petera Steinera. W 2008 r. zagrał rolę Devona, syna sąsiada, w niemieckojęzycznej premierze sztuki Jahrestag Alexa Poch-Goldina u boku Horsta Sachtlebena w objazdowej produkcji Theatergastspiele Kempf w reżyserii Pii Hänggi. Od odcinka 335 należał do stałej obsady skeczu Kanal Fatal, w którym wspierał aktorki Veronikę von Quast i Kathi Leitner jako asystent Gustla. W 2009 r. wystąpił gościnnie w serialu ZDF Die Rosenheim-Cops w odcinku Zu Tode betrübt. W 2015 r. wystąpił gościnnie w serialu ZDF SOKO 5113. Od 2018 r. Pearce występuje jako reporter terenowy w teleturnieju Sat.1 Catch!

Od 2012 r. Simon Pearce coraz częściej występuje jako komik. Po raz pierwszy wystąpił w programie StandUpMigranten. Od tamtej pory wystąpił m.in. w programie “Nightwash” oraz w Klubie Komediowym Quatsch. Od 2018 r. występuje w programie komediowym impro Ralfa Schmitza Hotel Verschmitzt (obecnie Halbpension mit Schmitz).W słuchowisku radiowym Abwärts (W dół), opartym na filmie telewizyjnym lub powieści o tym samym tytule autorstwa Franka Göhre, Simon Pearce w lutym 2015 r. wcielił się w niewielką drugoplanową rolę mechanika windy.Pearce był uczestnikiem 5. odcinka komediowego teleturnieju Luke! School and Me, był także gospodarzem odcinków 16. i 22. jako stand-in. W 2020 r. był członkiem zespołu zgadującego w programie Genial daneben - Das Quiz na kanale Sat.1. W lipcu po raz pierwszy gościł w programie satyrycznym ZDF Die Anstalt. Ponadto w 2020 r. wziął udział w programie Genial oder Daneben? W dniach 30 października i 20 listopada 2020 r. był gospodarzem programu Luke! Die Greatnightshow. W styczniu 2021 r. wystąpił w programie ProSieben Pokerface - nicht lachen! Brał również udział w programie Die Gegenteilshow nadawanym na kanale Sat.1.

Od 4 lutego 2021 r. wraz z prezenterem radiowym Sebastianem Winklerem prowadzi cotygodniowy podcast Bayern 3 Das Paket. Program radiowy Das Paket - die Show zum Podcast, również prowadzony przez Pearce’a i Winklera, jest nadawany równolegle raz w miesiącu na kanale Bayern 3.

Filmografia (wybór)

Jako artysta dubbingowy

Films

2009: Dla Louisa Cordice’a w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi jako Blaise Zabini

2011: Za Louisa Cordice’a w filmie “Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2” jako Blaise Zabini

2012: Rami Malek w filmie “Breaking Dawn - Do końca nocy - część 2” jako Benjamin

2015: Cory Hardrict w filmie “American Sniper” jako ‘D’ / Dandridge

Seria

1992: Dla Michaela Faustino w filmie Strasznie miła rodzina jako Joey

2010: Serafin końca jako Shinya Hiragi

2011: Dla Panou w serialu Caprica jako Olaf Willow

2013: Dla Elliota Barnesa-Worrella w filmie “Poirot” Agathy Christie jako Etienne De Souza

2013: Za Dewshane’a Williamsa w filmie Baxter jako Jackal Corman

od 2014 r.: Blair Redford w filmie “Switched at Birth” jako Ty

Programy solowe

2014: Sam wśród czarnych

2017: Pearce na Ziemi!

Dyskografia

2016: Sam wśród czarnych (Live CD)

Książki

2017: So viel Weißbier kannst gar ned trinken, Knaur TB, ISBN 978-3-426-78917-9

Nagrody

2014: Nagroda jury ARD Tolerance Slam

2018: Lüdenscheider Lüsterklemme, zwycięzca

Pokrewne

Johannes Oerding

Ralf Schmitz

Uwe Steimle

Kurt Krömer

Aurelio Savina

Nico Santos

Monika Gruber

Julia Engelmann

Olli Dittrich

Claus Holm

Michaela May

Reinhard Mey

Thilo Mischke

Slowtide

Chris Tall

Eva Bay

Tom Gerhardt

Rainald Grebe

Angelika Milster

Joachim Meyerhoff

Barbara Nüsse

Mike Reichenbach

Gerhard Polt

Martin Schneider

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności