Wikibiopedia

 

Rizwan Abbasi

Rizwan Abbasi (ur. przed 1995 w Gorbals w Glasgow) - szkocki aktor.

Życie

Rizwan Abbasi, syn indiańskich rodziców, dorastał w Glasgow w Szkocji. Tam uczęszczał do Woodside Secondary School. Kiedy on i jego rodzeństwo byli młodzi, ojciec opuścił rodzinę. Wcześnie Abbasi był zmuszony zarabiać własne pieniądze. Więc nosił "The Evening Times" i zbierał butelki imbirowe za pieniądze.

Zrezygnował ze szkoły bez ukończenia szkoły i chciał dołączyć do Królewskiej Marynarki. Zamiast tego każdego weekendu pracował w sklepie odzieżowym na Islington Market w Edynburgu. Po tym czasie w Edynburgu przeniósł się do Londynu i w 1989 roku zapisał się do wiodącej szkoły dramatalnej, Drama Centre London. Wkrótce potem stał się agentem artystycznym.

Pierwsze miejsce w serialu telewizyjnym odegrał w przygodach młodego Indiana Jonesa w podwójnym odcinku Indiana Jones i diament w pawiej oko (Young Indiana Jones and the Treasure of the Peacock. Abbasi zagrał następnie rolę Kevina w brytyjskim serialu Tajemniczym Silenta Witnessa u boku Amandy Burton.

Ponadto odegrał rolę w londyńskim Royal National Theatre, a w 1998 roku w Williamie Szekspirze. Much Ado about Nothing) w Brooklyn Academy of Music Majestic Theatre w Nowym Jorku.

Grał również w BBC-Scotland-Soap River City.

W filmie Domino Abbas miał swoją pierwszą większą rolę.

Filmografia

1995: Brothers in Trouble

1996: Hamlet

1996: Sen sprawiedliwości (The Innocent Sleep)

1997: Silent Witness (Seria telewizyjna, 1 odcinek)

2005: Domino

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności