Wikibiopedia

 

Sidharth Malhotra

Sidharth Malhotra (ur. 16 stycznia 1985 w Delhi) to były model i indyjski aktor, który zadebiutował w 2012 roku w filmie Karana Johara Student of the Year.

Życie

W przeciwieństwie do większości bollywoodzkich aktorów, Sidharth Malhotra nie pochodzi z rodziny związanej z przemysłem filmowym. Jego ojciec Sunil Malhotra to były pracownik Indyjskiej Marynarki Handlowej, a matka Rimmi Malhotra jest gospodynią domową. Ma dwoje rodzeństwa mianowicie siostrę Akankshę i brata Punita. Malhotra uczęszczał do szkoły St. Xavier w Delhi. W wieku 18 lat Malhotra rozpoczął karierę w modelingu, ponieważ sprawiało mu to przyjemność i pozwalało zarobić pieniądze.

Po czterech latach pracy w modelingu chciał spróbować czegoś nowego. Pracował u boku Karana Johara jako asystent reżysera w filmie My Name Is Khan w 2010 roku. Jako aktor zadebiutował dwa lata później w romantycznym filmie Karana Johara Student of the Year. Wcielił się w rolę Abhimanyu Singha, który pochodzi ze środowiska klasy średniej i chce osiągnąć wielkie rzeczy. Zdobył uznanie krytyków i widzów u boku Varuna Dhawana i Alii Bhatt. Zdobył nagrodę Stardust Award w kategorii najlepszy przełom.

W komedii romantycznej Hasee Toh Phasee z Parineeti Choprą sportretował Nikhila Bhardwaja, który chce poślubić swoją dziewczynę, ale podczas przygotowań do ślubu zakochuje się w jej młodszej siostrze Meecie i ucieka z nią.

Filmografia

2010: My Name Is Khan (asystent reżysera)

2012: Student Roku

2014: Hasee Toh Phasee

2014: Miłość do śmierci (Ek Villain)

2015: bracia

2016: Kapoor & Sons (od 1921)

2016: Miłość - dziś, jutro i na zawsze (Baar Baar Dekho)

2017: “Gentleman

2017: Ittefaq

2018: Aiyaary

2019: Jabariya Jodi

2019: Marjaavaan

Pokrewne

Aurelio Savina

Henry Zaga

Chiranjeevi

Padma Lakshmi

Priyanka Bose

Ranveer Singh

Persis Khambatta

Sonakshi Sinha

Sonam Kapoor

Sushant Singh Rajput

Tiger Shroff

Varun Dhawan

Dinshaw Bilimoria

Dasari Narayana Rao

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności