Wikibiopedia

Aurelio Savina

Aurelio Savina, także Aureliano Savina, (ur. 10 stycznia 1978 r. w Hagen) - niemiecko-włoski model i uczestnik reality TV.

Życie

Savina dorastała w Gevelsbergu, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jego rodzice są imigrantami z Włoch. W 1999 r. wziął udział w konkursie modelarskim w Pescarze we Włoszech, gdzie zajął 1. miejsce i zdobył tytuł “Modello più bello d’Italia” (“Najpiękniejszy model roku we Włoszech”). Następnie pracował we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wenezueli i Norwegii jako model i konferansjer do 2008 r., kiedy to powrócił do Gevelsbergu, gdzie (od sierpnia 2017 r.) nadal mieszka. Savina jest wegetarianką.

W 2022 r. postawiono mu zarzuty oszustwa handlowego i fałszowania dokumentów w kilku przypadkach jako tzw. autobagger. Postępowanie przeciwko Lisie Freidinger, z którą był związany od 2016 do 2018 roku, brał udział w programie RTL Das Sommerhaus der Stars - Kampf der Promipaare i której również zarzuca się udział w oszustwie, zostało umorzone.

Aktor telewizyjny

W 2011 r. Savina wziął udział w pseudodokumentalnym filmie Die Einrichter (Ustawiacze) emitowanym przez stację VOX pod nazwą “Aury Savina” wraz ze swoją ówczesną partnerką July Diamond; sportretował żonatego fotografa.W 2014 r. był uczestnikiem programu telewizyjnego Die Bachelorette. Został wyeliminowany w piątej edycji “Nocy Róż”. Zwracano uwagę na jego “macho sayings” oraz “pithy” i polaryzujące komentarze. Podczas tego uczestnictwa kilka skandali przyciągnęło uwagę i zainteresowanie mediów. Wiadomo, że Savina pracowała jako striptizerka na boku pod pseudonimem Aury dela Rosa. Po występie w programie “Bachelorette” Savina odwiedził dyskoteki i centra handlowe w Niemczech jako “gość specjalny”. W 2014 r. wystąpił również jako aktor w serialach Im Namen der Gerechtigkeit, Schicksale - und plötzlich ist alles anders oraz In Gefahr - Ein verhängnisvoller Moment (jako gangster Oscar; SAT1).Przeszłość Saviny jako aktora erotycznego stała się później przedmiotem kolejnych nagłówków w opinii publicznej. W 2012 r. wystąpił w filmie soft porno Sexy Pole Girls - Life on the Pole. Wcielił się w nim w postać właściciela domu publicznego “Niko”. Film został pokazany na Sport1 w programie erotycznym tego kanału i wydany na DVD z FSK 18.W styczniu 2015 roku Savina była uczestniczką dziewiątego sezonu reality show Ich bin ein Star - Holt mich hier raus! Był jednym z pięciu ostatnich kandydatów. W 2017 roku wziął udział w programie “Das Sommerhaus der Stars - Kampf der Promipaare” z Lisą Freidinger i został wyrzucony z programu przez inne pary w trzecim odcinku. Od października 2019 roku brał udział w 2. sezonie programu randkowego RTL Bachelor in Paradise, który dobrowolnie opuścił 5 listopada 2019 roku. W 2020 r. wziął udział w reality show Like Me - I’m Famous i został wyeliminowany w drugim odcinku. W czerwcu 2021 r. stanął przed kamerą w Karyntii, aby nakręcić pilotażowy film “Die Schönwetter-Bullen - Dienst ohne Vorschrift”, który zostanie wyemitowany w 2022 r.

Pojawienie się

2011: The Setters (VOX)

2012: Sexy Pole Girls - Das Leben an der Stange (film erotyczny; jako aktor pierwszoplanowy).

2014: Kawalerowie (RTL)

2014: W imię sprawiedliwości (Sat1)

2014: Przeznaczenie - i nagle wszystko staje się inne (Sat1)

2014: In Gefahr - Ein verhängnisvoller Moment (Sat1)

2015: Ich bin ein Star - Holt mich hier raus! (RTL)

2015: Idealna kolacja z gwiazdą (VOX)

2015: Promi Big Brother - The Late Night Show (Sixx)

2016: Kolonia 50667 (RTL II)

2016-2017: Wielkie Mistrzostwa ProSieben w Dodgeballu (ProSieben)

2017: Das Sommerhaus der Stars - Bitwa gwiazd (RTL)

2018: Najlepsze widowisko na świecie (Hart aber Unfair; ProSieben)

2018: Zimowe igrzyska ProSieben (ProSieben)

2019: Kawalerowie w raju (RTL)

2020: Super Dealerzy (RTL)

2020: Marco Schreyl - The Talk (RTL)

2020: Jak ja - jestem sławny (TVNow)

Muzyka

W kwietniu 2019 r. Savina wydał swój debiutancki singiel Giulia pod swoim pierwszym imieniem.

Pokrewne

Johannes Oerding

Ralf Schmitz

Uwe Steimle

Kurt Krömer

Simon Pearce

Nico Santos

Natascha Ochsenknecht

Olli Dittrich

Claus Holm

Gregor Meyle

Reinhard Mey

Chris Tall

Harald Glööckler

Tom Gerhardt

Rainald Grebe

Olivia Jones

Joachim Meyerhoff

Mike Reichenbach

Gerhard Polt

Martin Schneider

Adel Tawil

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności