Wikibiopedia

 

Roma Agrawal

Roma Agrawal (ur. marzec 1983 w Bombaju) - hinduska inżynier budowlana i pisarka naukowa.

Życie

Rodzina Roma Agrawala przeniosła się do Londynu, a następnie przez pięć lat mieszkała w Ithaca w Stanach Zjednoczonych, gdzie Agrawal otrzymał obywatelstwo amerykańskie. Po powrocie do Londynu uczęszczała do szkoły dla dziewcząt North London Collegiate School. Studiowała fizykę na University of Oxford (B.A.) W 2005 roku otrzymał MSc w inżynierii konstrukcyjnej (Structural Engineering) w Imperial College London. Przez następne dziesięć lat Agrawal pracował jako inżynier budowlany w Londynie w firmie Parsons Brinckerhoff w projekcie The Shard (London Bridge Tower), w przebudowie Crystal Palace Station oraz jako konstruktorka Northumbria University Footbridge. W 2015 roku jako kierownik projektu poszła do firmy Interserve i w 2017 roku została członkiem zarządu firmy AECOM.

W 2014 r. dostała nagrodę "Women in Construction Award Engineer of the Year. W 2015 r. i "Diamond Award for Engineering Excellence. Agrawal został wybrany na członka Order of the British Empire (MBE), w tym samym roku został również Fellow Institution of Civil Engineers, a w 2021 roku został honorowy Fellow Royal Academy of Engineering.

Czcionki (wybór)

Built: The Hidden Stories Behind Our Structures. Bloomsbury, 2019

Tajemniczy świat budowli. Tłumaczenie Ursula Bohater. Monachium: Carl Hanser Wydawnictwo, 2018

How What That Built? Bloomsbury, 2021

Nuts and Bolts: Seven Small Inventions That Changed the World. Hodder, 2023

Gwoździe z głowami: 7 wynalazków, które zmieniają świat po dziś dzień. Tłumaczenie Ursula Bohater. München: Carl Hanser Verlag, 2023

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności