Wikibiopedia

 

Robert Abel (zawodnik piłki nożnej)

Christopher Robert Abel (ur. 24 kwietnia 1912 w Chorlton-cum-Hardy, zm.

Kariera

Abel z Manchesteru został odkryty przez trenera Leedsa Dick Raya w lokalnym piłce nożnej, a w 1931 roku przeniósł się do Leeds United. W Leeds Abel musiał przez następne lata zadowolić się robotami w rezerwowej drużynie w Central League, boisko do obrony lewej w pierwszej drużynie przez długi czas było zajęte przez Jacka Milburna. W kwietniu 1935 roku jego jedyny obowiązkowy występ na Leeds miał Abel, w którym grał w pierwszej lidze przeciwko Astonowi Villie jako miejsce zastępstwa Milburna, a w 1:1 remisie z Bertem Sprostonem został para obrońców.

Latem 1936 roku został zatrudniony przez drugiego dywizjanta Bradford City, gdzie obecnie był głównym trenerem Dick Ray. Już w dniu 2 lipca 2000 r. Zastąpił Charliego McDermotta na pozycji obrońcy lewostronnego. Podczas remisu 1:1 przeciwko Plymouthowi Argyle'owi, pomimo obrażeń nóg, które nastąpiły krótko po rozpoczęciu gry, pokazywał dobre wyniki, przegapił kolejną partię i przez pięć miesięcy musiał czekać do następnej szansy na zwolnienie warunkowe. Od połowy stycznia 1937 zastąpił Laurie Scott na prawym stanowisku obrońcy, który przeszedł do FC Arsenal. Faza sportowa zakończyła się niepowodzeniem: trzeci okrążenie klubu FA Cup przeciwko klasowo niższemu miastu York City odbyło się w lidze w wyniku serii ośmiu bezprecedensowych meczów, w wyniku czego drużyna ześlizgnęła się na miejsce zjazdu w Second Division 1936/37 i spadła pod koniec sezonu.

Na koniec sezonu Abel znajdował się wśród kilkunastu graczy, którym klub pozwolił na zmianę bez zobowiązań. Sezon 1937/38 zagrał w Stalybridge Celtic w Cheshire County League i znalazł wielokrotnie godne pochwały wzmianki w raportach o grach. Od następnego sezonu był aktywny w klubie FC Hurst, a także na początku sezonu 1939/40, zanim wybuch II wojny światowej doprowadził do zakończenia sezonu i zakończenia kariery Abla.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności