Wikibiopedia

 

Paul Adcock

Paul Malcolm Adcock (ur. 23 maja 1972 w Ilminster) - angielski piłkarz.

Kariera

Adcock przeszedł przez obszar młodzieżowy Plymouth Argyle, a we wrześniu 1990 roku w drugiej klasie drużyny piłkarskiej w Second Division odbyła się oficjalna kampania rozgrywkowa Davida Kempa. Mały napastnik pozostał bez obłożenia po 15 stawkach w sezonie debiutanckim w latach 1991/92. Wśród następców Kempa, byłego mistrza światowej klasy Petera Shiltona, zdobył dwie pierwsze bramki w dziedzinie profesjonalizmu, ale nie wyszedł poza rolę gracza uzupełniającego i pod koniec sezonu 1992/93 nie otrzymał nowego kontraktu.

W sezonie 1993/94 dołączył do Pięcioligistki Bath City, dla której szczególnie w pierwszym sezonie grał z wielkim powodzeniem. Już w pierwszym meczu z Macclesfield Town zdobył Hattrick, a w sezonie zdobył 23 gole (z czego 17 w lidze) i był najlepszym strzelcem Bath City. Również w Pucharze FA w tamtym sezonie zaczęto się chwalić. Po zwycięstwie nad bardziej klasycznym uczestnikiem Hereford United, w wyniku beztorowego remisu, w trzeciej rundzie zmusili drugiego ligi Stoke City do powtórzenia meczu, który przegrał ponad 6000 widzów w Parku Twerton z 1:4. W ciągu trzech lat zagrał w 124 grach obowiązkowych, zdobywając 40 goli (w tym 96 goli koncertowych/31 w National Conference) i dwukrotnie wygrał z klubem Somerset Premier Cup.

Chociaż nie był w stanie kontynuować swojej formy w Bath City z pierwszego sezonu, podczas przygotowań do sezonu 1996/97 otrzymał okazję do udowodnienia się u Czwartego Ligisty Torquay United, kierownika Kevina Hodgesa, znając go z czasów Plymouth. Adcock otrzymał krótkookresową umowę, ale tylko na początku sezonu dołączył do dwóch krótkich operacji, a konkurencja w burzy wokół Rodney Jack i Paul Baker okazała się zbyt silna dla Adcocka, który był również upośledzony przez obrażenia. W związku z tym nie otrzymał on żadnej innej umowy już w październiku. Garry Nelson, współzawodnik klubu w tym czasie, zanotował to w swojej książce Left Foot in the Grave?, która udokumentowała sezon Torquaya 1996/97:

Po krótkim okresie Intermezzo z powrotem do Bath City, wraz ze zmianą w listopadzie 1996 roku do Gloucester City w Southern League opuścił ponadregionalną piłkę nożną. Do lata 1998 r. pracował w 50 grach obowiązkowych (9 bramek), zanim dołączył do klubu.

Baldock Town, Saltash United, FC Tavistock i Bodmin Town zakończyły swoją karierę na szczeblu lokalnym.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności