Wikibiopedia

 

Frank Airey

Frank Airey (ur. 24 października 1887 w Gainsborough, zm.

Kariera

Bramkarz przybył z lokalnego Klubu Trinity Institute do Gainsborough Trinity, należącego do Football League Second Division w 1905 roku. W październiku 1905 roku, po pierwszych siedmiu meczach w sezonie 1905/06 klubowi nie udało się wygrać, Airey zastąpił Jim'a Bagshawa, który był ochroniarzem plemiennym, w ramach partii ligowych przeciwko Hull City (stan końcowy 0:2) i Lincoln City (stan końcowy 2:3). Następnie, na resztę sezonu, musiał ponownie zadowolić się zakładami w drużynie rezerwowej w Midland League, która pod koniec sezonu odbyła się w 16 wieku. Zajmował pozycję stolikową w 18 drużynach.

Latem 1906 roku dołączył do klubu FC Newark, który grał w Midland League. W Newark regularnie stał w bramie, a większość z nich to James Kirk i William McMillan. W listopadzie 1906 roku Sheffield Daily Telegraph, pomimo sytuacji 0:10 przeciw rezerwie Manchester United, przypisał mu naprawdę wybitną grę bramkarską, która niewątpliwie była cechą charakterystyczną gry. W grudniu 1906 roku spóźnił się na mecz w Rotherham Town i dołączył dopiero w pierwszej połowie sezonu, a jego drużyna zaczęła grać z dziewięcioma graczami. W kwietniu 1907 r., w sytuacji 1:2 przeciw rezerwie Lincoln City, prasa znalazła jednoznacznie pochlebne słowa. W ten sposób Lincolnshire Chronicle stwierdził, że "Gra bramkarska Aireya dla Newark'a budzi podziw i że nie byłby to wynik końcowy, a Lincolnshire Echo podkreślało jego uporność i chwalebne parady. Na koniec sezonu zespół stał na siódmym placu stołowym 20 drużyn.

Latem 1907 roku wrócił do Gainsborough Trinity jako opiekun zastępczy za Bagshawem. Do końca 1907 r. jego nazwisko znajduje się regularnie w wykazach zespołu rezerwowego.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności