Wikibiopedia

 

John Abbot

John Abbot (ur. W dniu 1 maja lub 1 maja 2007 r. 24 czerwca 1751 w Londynie, zm. 1840 w hrabstwie Bulloch w stanie Georgia) - brytyjski entomolog i ornitolog. Jego oficjalnym skrótem botanicznym jest "Abbot nieboszczyk."

Życie

Abbot był najstarszym synem Jamesa Abbota i Ann Clousingera. Jego ojciec zainteresował się entomologią i sztuką. Później nauczył się zawodu szpiega miedzianego w Jacob Bonneau (1741 w171786). Ponieważ był utalentowany, niektórzy członkowie Towarzystwa Królewskiego przekonali Dru Drury'ego, by udał się do Wirginii i studiował i zbierał tam gatunki. W latach 1773-1775 został w Wirginii, a potem przeniósł się do Georgii.

Wyprodukował tysiące ilustracji owadów oraz kilka ptaków. Większość z nich znajduje się obecnie w Muzeum Historii Naturalnej, British Museum i Harvard University. Niektóre inne części kolekcji graficznej znajdują się na Uniwersytecie Johns Hopkins, Uniwersytecie Południowej Karoliny, Uniwersytecie Emory i Library Alexander Turnbull. Po niektórych aukcjach inne są również własnością prywatną. Wysłał do Europy zebrane ptaki i owady, a niektóre z nich zniechęcały go do utraty życia na morzu. Mimo to zbierał i malował co najmniej do 1835 roku.

W roku 1797 ukazała się tylko książka The Natural History of the Rarer Lepidopterous Insects of Georgia, której głównym autorem był James Edward Smith. Zawiera 104 szwów wykonanych na rysunkach Johna Abbota. Oryginalne rysunki znajdują się dziś na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Od Abbota pochodzi również większość obserwacji opisanych w Księdze.

W latach od 1829 do 1837 francuski entomolog Jean Baptiste Alphonse Dechauffour de Boisduval (1799.1879) wraz z bogatym amerykańskim naukowcem przyrodniczym Johnem Eattonem Le Contem (1784.1860) opublikował książkę Histoire Générale et Iconographie des Lépidoptères et des Chenilles de l. Te rysunki znajdują się dziś na Uniwersytecie Karoliny Południowej.

Satysfakcja

Według Abbota, rodzaj roślin to Abbotia Raf. W 1836 roku z rodziny trójząbowatych (Juncaginaceae).

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności