Wikibiopedia

 

Riuler de Oliveira Faustino

Riuler de Oliveira Faustino (ur. 25 stycznia 1998 w Bastos, Brazylia; † 23 listopada 2021 w Hiratsuka, Japonia), znany również po prostu jako Riuler, był brazylijskim piłkarzem.

Kariera

Klub

Riuler de Oliveira Faustino uczył się grać w piłkę nożną w brazylijskich drużynach młodzieżowych Coritiba FC, Athletico Paranaense i Internacional Porto Alegre. W 2019 roku udał się do Azji. Tutaj podpisał kontrakt z J.FC Miyazaki w Japonii. Klub z Miyazaki występował w piątej lidze japońskiej, Kyushu Soccer League. W 2020 roku podpisał kontrakt z pierwszoligowym klubem Shonan Bellmare z Hiratsuki. Stąd został wypożyczony bezpośrednio do FC Osaka. Klub z Osaki grał w czwartej lidze, Japan Football League. Tutaj rozegrał pięć spotkań. Do Shonan wrócił po wypożyczeniu pod koniec października 2020 roku. W pierwszej lidze zadebiutował 21 listopada 2020 roku w wyjazdowym meczu z Nagoya Grampus. Tutaj został zastąpiony przez Kōkiego Tachi w 86. minucie.

Drużyna narodowa

Riuler de Oliveira Faustino zagrał siedem razy dla reprezentacji Brazylii U17 w wygranych w 2015 roku Mistrzostwach Ameryki Południowej U-17.

Śmierć

Riuler de Oliveira Faustino zmarł na atak serca w listopadzie 2021 roku w wieku 23 lat.

Pokrewne

Arthur Cabral

Marcos Leonardo

Matheus Nunes

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności