Wikibiopedia

 

Marcos Leonardo

Marcos Leonardo, pełne nazwisko Marcos Leonardo Santos Almeida (urodzony 2 maja 2003 roku w Itapetinga, Bahia) - brazylijski piłkarz, który jest podpisany przez pierwszoligowy klub FC Santos. Skrzydłowy to były brazylijski internacjonał U16.

Kariera

Stowarzyszenie

Urodzony i wychowany w Itapetinga, Bahia, Marcos Leonardo przeniósł się do Taubaté w maju 2014 roku. Po okresie próbnym, w sierpniu tego samego roku został przyjęty do młodzieżowej akademii Santosu FC. 23 października 2019 roku podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w Peixe, z okresem obowiązywania trzech lat i klauzulą odejścia w wysokości 100 milionów euro. Po raz pierwszy awansował do składu pierwszej drużyny na tegoroczne Campeonato Paulista 21 lipca 2020 roku, ale na razie nie wystąpił w zawodach. Ostatecznie zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii dokładnie dwa miesiące później (4. dzień meczu) w wygranym 1-0 wyjazdowym meczu ze Sport Recife, kiedy to został zastąpiony przez Yefersona Soteldo w 80. minucie gry. 4 października (dzień meczowy 13) zdobył swoją pierwszą profesjonalną bramkę w wygranym 3-2 wyjazdowym meczu z Goiás EC.

Drużyna narodowa

W lutym i kwietniu 2019 roku rozegrał sześć meczów międzynarodowych dla reprezentacji Brazylii U16, zdobywając dwie bramki.

Pokrewne

Alexandre de Carvalho Kaneko

Kayky

Riuler de Oliveira Faustino

Bruno Rodrigo

Yuri Alberto

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności