Wikibiopedia

 

Anastazja Kubiak

Anastazja Kubiak (ur. 21 października 1966 r.) - polska była piłkarka.

Kariera

Kluby

Mierząca 165 cm wzrostu Kubiak była pomocniczką w kobiecej sekcji piłkarskiej SG Praunheim w latach 1995-1998, z której 27 sierpnia 1998 roku wyłonił się niezależny 1. FFC Frankfurt. Na koniec sezonu jej drużyna zajęła drugie miejsce w grupie południowej ówczesnej dwustopniowej Bundesligi, co uprawniało ją do udziału w rundzie finałowej mistrzostw Niemiec. Była członkiem drużyny, która dotarła do finału mistrzostw Niemiec 2 czerwca 1996 r. na Stadion am Brentanobad we Frankfurcie - i przegrała 1: 0 przed 3,100 widzami. W kolejnym sezonie ona i jej zespół ponownie zajęli drugie miejsce, ale nie dotarli do finału mistrzostw Niemiec. Półfinał przeciwko Grün-Weiß Brauweiler, który składał się z pierwszego i drugiego etapu, zakończył się wynikiem 3:5. W ostatnim sezonie jej klub również zajął drugie miejsce - w obecnie jednopoziomowej Bundeslidze z dwunastoma drużynami. W rozgrywkach Pucharu DFB ona i jej drużyna zostały wyeliminowane dwukrotnie w rundzie 16 i raz w ćwierćfinale.

Następnie grała w drużynie awansującej do Bundesligi WSV Wendschott, dla której rozegrała łącznie 16 meczów w ostatnich dwóch sezonach, nie strzelając gola. Wraz ze swoją drużyną trzy razy z rzędu odpadła z rozgrywek Pucharu DFB w ćwierćfinale.

Reprezentacja narodowa

Kubiak była reprezentantką Polski i ukoronowała swój ostatni występ na arenie międzynarodowej, wygraną 3: 0 w meczu testowym z reprezentacją Austrii w Krakowie 16 marca 1996 r., z dwoma bramkami na 1: 0 i 3: 0 w 30. i 61. minucie.

Sukcesy

Wicemistrzostwo Niemiec w 1996 r., półfinalistka DM w 1997 r.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności