Wikibiopedia

Markus Krebs

Markus Krebs (* 26 lipca 1970 r. w Duisburg-Neudorf) - niemiecki komik stand-upowy. Stał się znany w 2011 r. jako zwycięzca Grand Prix komedii RTL.

Życie i kariera

Markus Krebs jest doświadczonym handlowcem zajmującym się handlem hurtowym i zagranicznym. Pracował jako zastępca kierownika marketu budowlanego i w gastronomii. Jest kibicem klubu piłkarskiego MSV Duisburg, w którym przez lata zwracał na siebie uwagę jako chuligan. Krebs po raz pierwszy wystąpił jako komik podczas imprezy w Dinslaken. W 2008 r. zdobył “Niederrheinischer Comedy-Preis” (Dolnoreńską Nagrodę Komediową), a 18 listopada 2011 r. zwyciężył w pierwszej edycji Grand Prix Komedii w formacie RTL. Kaya Yanar, Bülent Ceylan, WDR, TV total, Cindy aus Marzahn, Sträters Männerhaushalt, Tietjen und Hirschhausen czy Genial daneben. Markus Krebs wspiera również fundację Rolli-Rockers-Sprösslinge e.V., która zajmuje się opieką nad chorymi dziećmi.

Po pierwszym tournée Literatur unter Betäubung Markus Krebs od stycznia 2014 r. wyruszył w trasę ze swoim drugim solowym programem Hocker-Rocker po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Od 2016 r. występował z solowym programem Permanent Panne; we wrześniu 2017 r. był on emitowany na antenie RTL. W dniu 23 lutego 2019 r. w Olsbergu rozpoczęła się jego trasa Pass auf … kennste den?! W styczniu 2019 r. wziął udział w Celebrity Darts World Championship u boku Gary’ego Andersona. Od marca 2020 r. Markus Krebs prowadzi własny podcast Comedykation mit Markus Krebs, który jest dostępny m.in. w serwisach YouTube i Spotify. Ponadto wziął udział w programie Gefragt - Gejagt, który był emitowany w lipcu 2020 r. W sierpniu 2020 r. wziął udział w programie VOX Grill den Henssler, a w listopadzie 2020 r. w programie Wer weiß denn sowas? na niemieckim kanale telewizyjnym Ersten.

Dyskografia

2012: Literatura w znieczuleniu

2014: Bujak na stołku

2016: Trwały rozpad

2019: Uważaj … czy go znasz?!

Filmografia

2014: Komedia z Karstenem (gościnnie)

2015: Hocker Rocker - Live

2017: Permanent Panne - Live

2017: Achtung, die Dietrichs kommen (serial telewizyjny, RTL II)

2020: Uważaj … czy go znasz?! - Na żywo

Pokrewne

Bülent Ceylan

Sascha Grammel

Dieter Nuhr

Martin Rütter

Ralf Schmitz

Torsten Sträter

Kaya Yanar

Harry G

Wolfgang Trepper

Dietmar Wischmeyer

Olli Dittrich

Chris Tall

Mark Benecke

Sven Bensmann

Tom Gerhardt

Christian Habekost

Rainald Grebe

Alexander Hartung

Michael Mittermeier

Till Reiners

Martin Schneider

Serdar Somuncu

Bernd Stelter

Zuna

Jörg Mühle

Martin Wehrle

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności