Wikibiopedia

 

José Antonio de Gyves Sánchez

José Antonio de Gyves Sánchez (ur. 29 grudnia 1955 w Jasso, Hidalgo) - meksykański były piłkarz występujący na pozycji napastnika.

Kariera

De Gyves rozpoczął swoją karierę na poziomie młodzieżowym dla swojego rodzinnego klubu Cruz Azul, gdzie również otrzymał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w połowie lat 70-tych, kiedy pierwszy zespół przeniósł się już do Mexico City.

De Gyves ostatni raz grał dla Cementeros w sezonie 1978/79, w którym zdobyli swój szósty tytuł ligowy. Jednak w tamtym sezonie nie wystąpił ani razu w pierwszej drużynie, mając za sobą piętnaście występów dla niej w poprzednim sezonie 1977/78.

W kolejnym sezonie 1979/80 przeniósł się do ligowych rywali - León FC, ale ponownie nie udało mu się zaistnieć, zaliczył tylko pięć występów. W rezultacie De Gyves został przeniesiony do drugoligowej CF Pachuca, gdzie spędził kolejne sześć lat na mocy kontraktu do 1986 roku. Na sezon 1986/87 przeniósł się do ligowych rywali UAT Correcaminos, z którymi w 1987 roku powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej na zakończenie kariery.

Sukcesy

Mistrz Meksyku: 1979

Pokrewne

Alberto Macías

Luis Enrique Fernández

Marco Antonio Rodríguez Beltrán

Paul Rodriguez

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności