Wikibiopedia

 

Donovan Carrillo

Donovan Carrillo (ur. 17 listopada 1999 w Zapopan, Jalisco) - meksykański łyżwiarz figurowy, który rywalizuje w łyżwiarstwie indywidualnym.

Donovan Carrillo po raz pierwszy został mistrzem Meksyku seniorów w 2018 roku.

W 2018 roku Carrillo zadebiutował na Mistrzostwach Czterech Kontynentów. Swój najlepszy wynik na tym turnieju osiągnął w 2020 roku zajmując 15 miejsce.

W 2018 roku Meksykanin zadebiutował również na Mistrzostwach Świata. Na Mistrzostwach Świata w 2021 roku osiągnął tu swój najlepszy wynik - 20. miejsce.

Carrillo reprezentował swoją ojczyznę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Tam, po tym jak pozwolono mu nieść flagę jego ojczyzny podczas ceremonii otwarcia, jako pierwszy Meksykanin dotarł do łyżwy wolnej. W programie krótkim miał m.in. wykonać poczwórny toeloop. Ostatecznie zakończył zawody na 22 miejscu. We wszystkich segmentach i w ogólnym występie (218,13 pkt.) osiągnął osobiste maksimum.

Carrillo został zakwalifikowany do Mistrzostw Świata w 2022 roku, ale w krótkim czasie wycofał swój udział, ponieważ jego bagaż z łyżwami nie dotarł na czas.

Wyniki

Z = Wycofany

Pokrewne

Christian Nodal

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności