Wikibiopedia

 

Iris von Arnim

Iris von Arnim (ur. 25 stycznia 1945 r. w Berbisdorfie na Śląsku) jest niemiecką projektantką mody.

Życie

Na początku lat 70. Iris von Arnim zaczęła robić na drutach w szpitalu po poważnym wypadku samochodowym. W 1976 r. przeniosła się z Monachium do Hamburga i otworzyła butik. W 1979 r. urodził się jej syn Valentin. W tym samym roku von Arnim po raz pierwszy pokazała swoją kolekcję na targach Igedo w Düsseldorfie. Na początku lat 80. wzbogaciła niemiecki rynek dziewiarski o intarsje i kombinacje kolorystyczne oraz stała się jednym z pierwszych projektantów, którzy sprowadzili do Niemiec wełnę kaszmirową. Dlatego w prasie nazywano ją także "królową kaszmiru". Na początku lat 90. uzupełniła swoją kolekcję dzianin o tematyczną odzież gotową. Valentin von Arnim dołączył do firmy w 2006 roku. Od 2009 r. jest dyrektorem zarządzającym i kieruje działalnością operacyjną.

W 2010 r. Iris von Arnim i Claudia Schiffer nawiązały współpracę w celu stworzenia kolekcji Claudia Schiffer Cashmere. Schiffer przejął kierownictwo twórcze, a von Arnim - rozwój produktu, produkcję i dystrybucję. Obaj partnerzy pracowali razem przez dwa sezony.

W kwietniu 2011 r. von Arnim została odznaczona Orderem Zasługi Wolnego Państwa Turyngii za swoje zaangażowanie w prace jury konkursu Apolda European Design Award, a tym samym w działalność na rzecz regionu Apolda.

W listopadzie 2012 r. Iris von Arnim otworzyła sklep w Monachium, zlokalizowany w centrum przy Amiraplatz. W czerwcu 2013 r. nastąpiło ponowne otwarcie i rozbudowa sklepu w Kampen na Sylcie, który istnieje od końca lat 90. ubiegłego wieku. 10 czerwca 2015 r. Iris von Arnim otworzyła sklep przy Königsallee w Düsseldorfie. Iris von Arnim prowadzi sklep internetowy od lipca 2013 roku.

W sierpniu 2013 r. projektantka po raz pierwszy zaprezentowała męską kolekcję UOMO. W międzyczasie co pół roku pojawia się nowa kolekcja, w której oprócz swetrów i kardiganów pojawiają się okrycia wierzchnie i akcesoria.

Iris von Arnim prowadzi produkcję we Włoszech. Projektantka nadal mieszka w Hamburgu.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności