Wikibiopedia

 

Dorothee Schumacher

Dorothee Schumacher (ur. 1966 r. w Düsseldorfie) jest niemiecką projektantką mody damskiej i przedsiębiorcą. Produkuje dla swojej międzynarodowej marki Schumacher za pośrednictwem firmy Schumacher GmbH w Mannheim.

Kariera

Dorothee Schumacher odbyła swoje pierwsze szkolenie w sklepie odzieżowym Peek & Cloppenburg w Düsseldorfie, a następnie staż we włoskiej fabryce dzianin. Potem nastąpił pobyt we Francji, gdzie - zainspirowana między innymi przez projektantkę mody Madame Grès (1903-1993) - mogła wykorzystać swoje doświadczenie w różnych kolekcjach.

Niepodległość

W 1989 r. wraz z ówczesnym mężem Jörgiem Singhoffem założyła własną markę odzieżową, która w 1994 r. rozszerzyła swoją działalność na Włochy. Siedziba firmy znajduje się w Mannheim. W 1998 roku Dorothee Schumacher zleciła francuskiemu architektowi Yvesowi Bayardowi przebudowę dawnej fabryki kartonów. Sklepy Schumacher w 45 krajach osiągnęły obroty w wysokości ponad 25 milionów euro (stan na rok 2007). Jej kolekcje są obecne w ponad 600 sklepach odzieżowych na całym świecie, w tym w domach towarowych w Dubaju, Nowym Jorku, Tokio i Berlinie. Kolekcje Schumachera obejmują damską odzież wierzchnią, buty, kozaki i akcesoria, takie jak biżuteria, torebki i parasole. Jej modę noszą takie gwiazdy, jak Joy Denalane, Sophie von Kessel i Elle MacPherson.

Rekwizyty (moda)

W 2006 r. firma Schumacher GmbH była zaangażowana w przygotowanie strojów do hollywoodzkiego filmu "Diabeł ubiera się u Prady", w którym wystąpiły Anne Hathaway i Meryl Streep.

Pokazy mody (wybór)

2009, 2010 i 2011: Tydzień Mody Mercedes-Benz w Berlinie

2009: jej kolekcja otworzyła Berliński Tydzień Mody.

2010: Nowojorski Tydzień Mody.

2012: Tydzień Mody Mercedes-Benz w Berlinie

2015: Tydzień Mody Mercedes-Benz w Berlinie

Wystawy (wybór)

2009 Wilhelm-Hack-Museum Ludwigshafen, Surrealizm spotyka się z modą z okazji wystawy Gegen jede Vernunft - Surrealismus Paris-Prag, (14 listopada 2009-14 lutego 2010)

Zaangażowanie społeczne

Dorothee Schumacher współpracuje z UNICEF-em od 2004 r. przy projekcie Bal Shiksha, projekcie edukacyjnym dla pokrzywdzonych przez los dziewcząt w Nepalu. Angażuje się również w działalność Stowarzyszenia Walki z Rakiem w RPA przeciwko rakowi piersi. Jako jurorka European Design Award Apolda angażuje się w promowanie młodych projektantów mody z Europy.

Prywatne

Schumacher jest matką czworga dzieci.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności