Wikibiopedia

 

Daniel Abbott

Daniel Abbott Junior (ur. 25 kwietnia 1682 w Providence, zm. 27 listopada 1760) - wicegubernator Colony of Rhode Island and Providence Plantations.

Wejście w życie

Daniel Abbott junior, syn Margaret White i Daniel Abbott, urodził się w kolonialnym hrabstwie Providence. Jego matka była żoną Thomasa D. Wallinga. Nie wiadomo nic o latach młodości Daniela Abbotta Juniora. W 1708 roku został Freemenem w Providence. W 1713 roku pracował w Providence jako pisarz miejski. W tym samym roku stał się zastępcą szeryfa, który wielokrotnie ubierał się aż do śmierci. Abbott urodził się w 1720 roku w Assembly. W latach 1737-1738 pełnił funkcję speakera w Izbie Deputowanych. Abbott został wybrany na wicegubernatora w 1738 roku. Utrzymywał stanowisko na stanowisku gubernatora Johna Wantona przez okres dwóch kolejnych lat.

W 1723 r. Abbott i jego żona założyli działkę w Providence na budowę kościoła prezbiteriańskiego lub kongregacyjnego. Dziesięć lat później, wraz z dwoma innymi, został wyznaczony przez Assembly, aby zbudować nowe więzienie w Providence, które powinno mieć taki sam rozmiar jak w North Kingstown. Na początku 1740 roku otrzymał 20 funtów szterlingów za swój czas i wysiłek, który poświęcił na zmianę i odnowienie granic między koloniami Rhode Island i Connecticut. W tym samym roku zasiadał później w komisji, która określała granice między koloniami Rhode Island a Massachusetts. W 1741 r. został wybrany wraz z dwoma innymi, aby wyodrębnić część Warwick i założyć Town Coventry.

Poślubił Mary Fenner, córkę Dinah Borden i majora Thomasa Fennera. Jego żona zmarła 7 września 1945 roku. Styczeń 1759. Ta para nie miała dzieci. Po jego śmierci jego majątek trafił do rodziny Fennerów. Wykonawcy testamentu byli dwoma przyszłymi wicegubernatorami Rhode Island: Jabez Bowen i Darius Sessions.

Daniel i Mary Abott zostali pochowani na North Burial Ground w Providence.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności