Wikibiopedia

 

Aitch

Aitch (ur. 17 grudnia 1999 w Manchesterze) - brytyjski raper. Od 2019 r. odnosi sukcesy głównie w ojczyźnie. W 2022 roku został znany również w przestrzeni niemieckojęzycznej poprzez udział w numerze jeden-Hit Bamba Rapper Luciano.

Biografia

Harrison Armstrong od czasu do czasu pojawiał się w szkole jako raper freestyle'ów i w ten sposób zwracał uwagę na wytwórnie. Jego raperskie nazwisko Aitch jest wymową jego imiennika H. Podpisał się w Northern Quarterz Entertainment i w 2017 roku wydał swój pierwszy EP On Your Marks. W następnym roku z kawałkiem Straight Rhymez miał swój pierwszy hit z ponad 12 milionami zawołań. Dzięki temu zwrócił uwagę DJ Kenny Allstar z BBC i poprosił o współpracę raperów, takich jak Skepta, Wiley i Stormzy. Na przykład Take Me Back to London, Ed Sheeran i Keisha & Becky z Russ Millions & Tion Wayne, uczestniczył w wersjach Remix, a Jaykae po raz pierwszy trafił do Wielkiej Brytanii w maju 2019 roku. W "Strike a Pose" Young T & Bugsey brał udział w top 10 hit.

Następnie w sierpniu ukazał się jako pre-single do drugiego albumu jego własny kawałek przycisk (Make It Shake). Osiągnął 2 miejsce na wykresach i platynowych status z wywołań ponad 25 milionów. Album Aitch2O zajął trzecie miejsce w czartach albumu. Z Buss Down było jeszcze jedno Top 10 Single. Sukces przyniósł mu nominację na Best New Artist w konkursie Brit Awards 2020 oraz nagrodę Rising Star na Global Awards of the British Radio Stations.Na początku 2020 roku kolaboracje z Digdat w Ei8ght Mile i AJ Tracey i Tay Keith w Rain Aitch dwa razy w Top 10. Rain został również nagrany w trzecim albumie Polaris, który ukazał się już w czerwcu 2020 roku i osiągnął 7 miejsce.

W dniu 19 lipca 2007 r. Sierpień 2022 roku Aitch wraz z Edem Sheeranem opublikował piosenkę My G i osiągnął 6. miejsce. Zadedykował tę piosenkę swojej 12-letniej siostrze Gracie Armstrong. Wkrótce potem w pokoju niemieckojęzycznym pojawił się Single Bamba niemieckiego rapera Luciano, w którym był gościem obok amerykańskiej raperki Bia. W Niemczech, Austrii i Szwajcarii piosenka osiągnęła 1. miejsce.

Dyskografia

Single

Inne piosenki

Blitzered (featuring Kay Rico, 2018)

Wibsing (2018)

Trust Me (2018)

Straight Rhymez (2018, UK: srebro)

Miss Me with It (2018)

Wait (2018)Składki gości

Inne piosenki

Keisha & Becky (Remix) z Russ & Tion Wayne featuring Swarmz, Savo, Jay1 & Aitch (2019)

Take Me Back to London (Sir Spyro Remix) Ed Sheeran featuring Stormzy, Jaykae & Aitch (2019)

Pop Boy Stormzy featuring Aitch (2019, UK: srebro)

Kids to Adults by Tasha featuring Aitch (2020)

12:12 AM / Pacjent (Fucking Up a Friday) przez Everything Is Recorded featuring Aitch & Infinite Coles (2020)

Nagrody za sprzedaż muzyki

Uwaga: Nagrody w krajach z wykresów lub wykresów. W tych samych skrzynkach można znaleźć wykresy.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności