Wikibiopedia

 

Abigail (piosenkarka)

Abigail Zsiga (ur. przed 1992) - brytyjska piosenkarka, wokalista i producent muzyki. Jest jednym z najbardziej udanych przedstawicieli muzyki Hi-NRG.

Kariera

Abigail była najpierw piosenkarką dla projektu Love Decade i śpiewała w 1992 roku jako Gail na jej Charthit I Feel You.Po tym zaczęła swoją solową karierę. Single Could It Be Magic zajęła pierwsze miejsce w rankingu Wielkiej Brytanii Hi-NRG Club Chart i w ten sposób stała się pierwszym wielkim sukcesem.W kolejnych latach opublikowała kilka międzynarodowych przebojów tanecznych. Z Constant Craving (w oryginale kanadyjskiej piosenkarki K. D. Lang) stała się znana również za granicą; w USA tytuł był na czele DMA Hi-NRG Club Chart nawet 19 tygodni. Smells Like Teen Spirit, w oryginale Nirvany, zdobył 29 miejsce w brytyjskich kartach Single i zwrócił jej większą uwagę w przestrzeni niemieckojęzycznej. Trzecią renomowaną okładką była Losing My Religia R.E.M. Sukces singli doprowadził w końcu do powstania albumu Feel Good, opublikowanego w roku 1995 w 33 krajach. W roku 1998 Abigail podpisała kontrakt z Interhit Records. We współpracy z Janice Robinson (była piosenkarka włoskiej grupy Livin. Joy) powstał tytuł Let the Joy Fly, który został opublikowany w 1999 roku i mógł płynnie łączyć się z poprzednimi sukcesami. Abigail zarejestrowała dwa hity numer jeden w oficjalnych kartach tanecznych USA, wraz z opublikowanymi w następnym roku Single If It Don nie fit i You Set Me Free. Wszystkie trzy tytuły zostały wyprodukowane przez Dance Duo Thunderpuss.

W 2006 roku ukazał się drugi album: Again, z którego odłączono Single Songbird.

W 2010 roku ukazał się trzeci album Be Still My Soul, który jest kompletnym przełomem w stylu poprzednich prac Abigail i obejmuje przede wszystkim hymny zmysłowo-religijne.

Zaangażowanie społeczne

Abigail popiera organizację ds. praw człowieka Love146, która sprzeciwia się przemytowi i wykorzystywaniu dzieci.

Dyskografia

Albumy

Feel Good (1995)

Home... Again (2006)

Be Still My Soul (2010)

Single

Could It Be Magic

Losing My Religion

You Wanna Know

Constant Craving

Smells Like Teen Spirit

Nocne ruchy

The Double Take

Let the Joy Rise

If It Donjt Fit

You Set Me Free

Songbird

Lay Down (wraz z 10 Małpami)

Forever Young

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności