Wikibiopedia

 

Caroline Harriet Abraham

Caroline Harriet Abraham (ur. 24 czerwca 1877 w Bournemouth) - brytyjska akwarelka.

Życie

Caroline Harriet Abraham urodziła się w 1809 roku w domu Wanlip Hall w miejscowości Wanlip w hrabstwie Leicestershire, rodzice Harriet Pepperell i Charles Thomas Hudson, który w 1813 roku przyjął nazwę Palmer. Ochrzcił się 8 lipca 1809 roku. Miała dwie starsze siostry. Ich dzieciństwo i młodość nie są znane. Długo mieszkała w domu dziecka i razem z siostrami opiekowała się chorą matką, która w końcu zmarła wiosną 1848 roku. Zwolniona z obowiązków, zaangażowała się w opiekę pielęgniarską i opiekę nad biednymi.

Nowa Zelandia

W dniu 17 lipca 2007 r. Dnia 6 stycznia 1850 roku wyszła za mąż w Wanlip Charles John Abraham. == Bibliografia ==* Auckland - wiceprezes klubu Brigg Emma Auckland. Jej mąż został mianowany biskupem Wellingtona na Uniwersytecie św. Jana i w 1857 roku po powrocie do Anglii. W roku 1857 urodził im się tylko Charles Abraham. W marcu 1859 roku wrócili do Auckland. W kwietniu przenieśli się do Wellington, gdzie mąż Caroline objął stanowisko biskupa.Podczas pobytu w Nowej Zelandii Caroline Abraham pracowała jako akwarelka i pisarka. Przygotowała szczegółowe szkice z części nowej kolonii Wielkiej Brytanii. Przed podróżą do Anglii jej prace odnosiły się do Aucklandu i po powrocie do Nowej Zelandii do krajobrazu w Wellington i w okolicach Wellingtonu.Jako żona biskupa cieszyła się wysoką reputacją w parafii Wellington i była zaangażowana w sprawy społeczne tamtych czasów. Na przykład wniosła wkład do 106-stronicowej publikacji: Extracts of letters from New Zealand on the war question, wydanej w Londynie w 1861 r. do użytku prywatnego. Jeden z jej zdań z tego dzieła udokumentował ich stanowisko i pogląd na mieszkańców, Māori:

W czerwcu 1870 roku jej mąż zrezygnował z funkcji biskupa, aby przyjąć kolejne stanowisko w Anglii. Siedem lat później Caroline Abraham zmarła 17 grudnia 1945 roku. 21 czerwca 1877 w Bournemouth w hrabstwie Dorset w południowej Anglii.21 jej prace znajdują się dziś w galerii Art Gallery w Auckland i są dostępne na stronie internetowej galerii Caroline Abraham.

Cztery z ich dzieł

Caroline Harriet Abraham

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności