Wikibiopedia

 

Patricia Banks

Patricia Banks (ur. 21 kwietnia 1990 r. w Schwäbisch Gmünd; legalne nazwisko Patricia Nicole Gnida) jest niemiecką piosenkarką polskiego pochodzenia. Jej muzyka zawiera elementy stylistyczne dance, house i pop.

Życie

Banks dorastała w Aalen. W młodości brała lekcje tańca i śpiewu. Jej rodzice przeprowadzili się do Niemiec z Katowic na krótko przed jej urodzeniem. Uczęszczała do Kopernikus-Gymnasium w Wasseralfingen, a następnie studiowała pedagogikę społeczną i projektowanie graficzne.

Kariera

W 2007 roku Patricia została odkryta na regionalnym castingu talentów, a następnie zarezerwowana do sesji zdjęciowych i mniejszych koncertów. Była również tancerką rezerwową Joeliny Drews - córki Jürgena Drewsa. Debiutancki singiel Patricii Get Right Tonight został wydany 20 listopada 2009 roku. Był to początek jej pierwszej krajowej trasy koncertowej w klubach, na festiwalach i w różnych programach telewizyjnych w 2009 roku.

Najważniejszymi punktami trasy były targi YOU w Berlinie i Dzień Dziecka Radia Regenbogen w Karlsruhe przed kilkoma tysiącami widzów, a także występy telewizyjne w VIVA (VIVA Live!), KI.KA, VOX (Auf und Davon mit Familie Drews), 3+ (Szwajcaria) i Show TV (Turcja).Patricia Banks pracuje nad kilkoma projektami muzycznymi z niemieckim DJ-em i producentem muzycznym Damonem Paulem od 2010 roku, a od 2011 roku koncertuje z nim w klubach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W dniu 1 czerwca 2012 roku oboje wystąpili razem z Mc Ambush w THE DOME 62 w Essen i zaprezentowali utwór Leave przed publicznością liczącą ponad 1200 osób, a od 2011 do 2013 roku była także członkinią girlsbandu Candy Six u boku modelki i Playmate Mii Gray. Od tego czasu występowały na różnych dużych imprezach, takich jak SWR Fashion & Music w Metzingen i NRJ Music Tour w Stuttgarcie przed ponad 14 000 osób, a Patricia dzieliła scenę ze znanymi artystami, takimi jak Cro, Söhne Mannheims, Rita Ora, Medina, Amy Macdonald i Die Atzen.

Diskografie

Single

2009: Get Right Tonight

2010: Get Right Tonight (Sabrina Gaultier Mix)

2011: Without You (Damon Paul feat. Patricia Banks)

2012: Ai Se Eu Te Pego (Female Version) (Damon Paul feat. Patricia Banks)

2012: Balada (Damon Paul feat. Patricia Banks)

2012: Leave (Damon Paul feat. Mc Ambush & Patricia Banks)

2012: Last Christmas, Coverversion des Wham!-Liedes, (Damon Paul feat. Patricia Banks)

2012: Life Is Rich (Candy Six)

2012: Close Your Eyes (Candy Six)

2013: The Sun Always Shines on T.V., Coverversion des A-ha-Liedes, (Damon Paul feat. Patricia Banks)

CD/DVD-Sampler

Clubtunes na DVD - The Big Room Edition

DJ Networx Vol. 52

Dance Partyhits

Electro House Alarm Vol. 11

Latin Dance Party

Club Hits - Hear the Boom

Fernsehauftritte

2012: Damon Paul faet. Mc Ambush i Patrica Banks w THE DOME 62

2013: Damon Paul feat. Patricia Banks: The Sun Always Shines on T.V., cover piosenki A-ha, na kanale ZDF-Fernsehgarten

Listy przebojów

"Without You" osiągnęło #2 na 44 House Charts, #7 na Swizz Charts, #9 na German Pop Charts i #10 na Plattenjukie Charts.

"Ai Se Eu Te Pego (Female Version)" dotarł do #1 na niemieckiej liście DJ Shop Charts i można go usłyszeć między innymi na Sunshine Live i bigFM.

"Life Is Rich" zajął 1. miejsce na liście iMusic1 Voting Charts i był prezentowany na kanale telewizyjnym iMusic1.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności