Wikibiopedia

 

Nathan Abbey

Nathanael Abbey (ur. 29 lipca 1978 w Islington) - angielski piłkarz. Bramkarz walczył o 209 partii w lidze futbolowej w swojej ponad 10-letniej karierze profilowej dla ośmiu różnych klubów.

Kariera

Początek kariery w Luton Town (1995 niedziela 2003 r.)

Abbey była trenerką (ang. Uczęszczał do Luton Town, zanim w sierpniu 1995 roku otrzymał pierwszą umowę profesjonalistyczną. W sezonie 1996/97 zdobył pierwsze obowiązkowe doświadczenie w grze w Worcester City (5 obowiązkowych zakładów) w Southern League i Basingstoke Town w Istmian League Division One. Po kilku przerwach bramkarzów Abbey dała go 26 lipca 1945 roku. 1 sierpnia 1997 w League Cup przeciwko Colchester United. Pomimo dobrych wyników, Lennie Lawrence zobowiązywał kolejnych bramkarzy i Abbey najpierw wrócił do drużyny rezerwowej. W lutym 1998 roku został wręczony Piątym Wokingowi FC Wokingowi, za który walczył z kilkoma meczami. W sezonie 1998/99 Abbey wystartował jako opiekun zastępczy za Kelvinem Davisem i w sezonie dołączył do trzech zakładów, w tym do 2:1 wygranej z FC Burnley. Pierwotnie nie przedłużono umowy w okresie letnim, a Abbey stał przed przejściem do belgijskiego pierwszoligowego Germinal Beerschot po tym, jak gracze i klub nie mogli się zgodzić na umowę, wrócił do Lutona, który w międzyczasie sprzedał Davisa.Abbey rozpoczął sezon 1999/2000 jako odźwierny Lutona i stał w pierwszych 40 grach obowiązkowych między słupami. Po kilku plotkach, które wywołały niezadowolenie na stadionach, Ben Roberts został wypożyczony z FC Middlesbrough, a Abbey wróciła do gry dopiero w ostatnim dniu meczu. W następnym sezonie Ricky Hill przejął stanowisko trenera, a Abbey dostał nową roczną umowę, ale za nowym zobowiązaniem Mark Owendale był przeznaczony tylko do zastąpienia. Słaba forma Owendale sprawiła, że Abbey wrócił do użytku dwa razy przez dłuższy czas, a w sezonie zagrał 23 mecze obowiązkowe. Mimo to w kwietniu 2001 roku Abbey była jednym z pięciu graczy Lutona, których następcy Hill’a Joe Kinnear zwolnili z umów; kilka tygodni później klub przeniósł się do Trzeciej Sekcji.

Nowy klub znalazł Abbey’a z trzecim ligiem FC Chesterfield, w którym podpisał jednoroczną umowę. W sezonie zagrał w 46 meczach ligowych i zdobył status bohatera wśród fanów, którzy z powodzeniem przyjęli klasę. Abbey jednak odmówiła przedłużenia umowy i ponownie opuściła klub na koniec sezonu. Dopiero w styczniu 2003 r. spór między Abbeyem a Chesterfieldem zakończył się przed komisją dyscyplinarną federacji piłkarskiej w Anglii, która zastanawiała się, czy klub był związany ofertą zawartą w lutym po upływie marca. Decyzja została podjęta na korzyść klubu.Jego kariera odbyła się w sezonie 2002/03 w Northampton Town, innym legitymistą trzecim. Wśród trenera Kevana Broadhurst’a Abbey trenował w Luton Town. Po raz pierwszy został wyposażony w umowę na trzy miesiące, w październiku otrzymał przedłużenie do końca sezonu. W sezonie pozostał za Lee Harperem zastępczym odźwiernym, co stanowiło zaledwie osiem obowiązkowych zakładów, kiedy klub jako ostatni z tabeli przeszedł do czwartej klasy gry.

Turystyka po angielskiej lidze piłki nożnej (2003 niedziela 2007)

W rezultacie Abbey prawie co miesiąc migrowała z klubu do klubu. W sierpniu i wrześniu 2003 roku zagrał w sześć meczów dla 5. Tligist Stevenage Borough, a następnie został zobowiązany przez byłego klubu Luton Town w październiku na miesiąc, który wypożyczył go na mecz dla sześciolatka St Albans City. Od połowy listopada był w Magclesfield Town bez umowy, a w grudniu 2003 roku uczestniczył w meczu dla FC Hayes w Istmian League.Również w grudniu 2003 roku zagrał z drużyną piłkarską St. Vincent i Grenadynami w meczu testowym przeciwko Wycombe Wanderers. Od grudnia do stycznia nastąpiła jednomiesięczna umowa w Ipswich Town, w której miał zrekompensować niewywiązanie się Lewisa Price’a z naruszenia. Zobowiązanie to zostało podjęte na zalecenie strażników stałych Ipswicha i byłych współzawodników Kelvina Davisa. Następnie w styczniu 2004 roku jego Odyseja udała się do Burnley, gdzie był za Brianem Jensenem zastępczym i do końca sezonu pozostał bez umowy.

W lipcu 2004 roku podpisał kontrakt z czwartym ligiem Boston United i przez cały sezon był odźwiernym. Zaimponował swoim panowaniem nad przestrzenią karną i paradami odblaskowymi i wyparł rekordowego gracza, Paula Bastocka. Na początku sezonu po raz pierwszy zagrał ze swoim bratem, napastnikiem Zemą Abbey, który przez miesiąc był w Bostonie. W trakcie sezonu stał się celem rasistowskich wypowiedzi w czwartej klasie angielskiej, podobnie jak jego współzawodnik Danny Thomas; najpierw w Mansfield Town, a wkrótce potem w AFC Rochdale.Standard Boston w przeddzień sezonu 2005/2006 charakteryzował Abbey w następujący sposób: odźwierny bramkarz. Uparty, śmiały, nieśmiały i nieustraszony. W listopadzie 2005 roku, po pozycji 0:3 w Football League Trophy, stracił miejsce w bramce. Wkrótce potem został wręczony Leyton Orientowi Konkurentowi Ligi, zanim jego umowa została rozwiązana pod koniec stycznia 2006 r., po tym jak za Conradem Loganem i Chrisem Wrightem w rankingu był trzecim strażnikiem bramek.W połowie lutego 2006 r. podpisał umowę do końca sezonu u trzeciego ligi Bristol City, a za pierwszym bramkarzem Adriano Basso był tylko w ostatnim dniu meczu przeciwko Southend United. Z początkiem sezonu 2006/2007 Abbey był w czwartkowym klubie Torquay United, ale pod koniec roku odmówił przedłużenia umowy w klubie, który jest w dużym stopniu zagrożony załamaniem się i nękany przez pracowników. Do tego czasu Abbey był nakierowany na trening z Luton do Torquay (odległość ponad 300 kilometrów), co przewidywało przedłużenie umowy o przeniesienie się rodziny. Jego odmowa przedłużenia umowy zakończyła się dziwaczną sceną podczas ostatniej operacji, kiedy na stanowisku 0:2 7 minut przed zakończeniem treningu Luboš Kubík został zastąpiony Martinem Horsellem.Ten równie niebezpieczny trzeci ligi FC Brentford zobowiązał się do Abbeya za pomocą , wypożyczaj w razie wypadku wa y wa y wa y c) już pod koniec grudnia 2006 r., po obrażeniu bramkarzy Stuart Nelson i Clark Masters. Po trzytygodniowym przedłużeniu okresu wypożyczalni do końca stycznia dostał kontrakt do końca sezonu i walczył jako jeden z nielicznych sukcesów słabego sezonu w sumie 16 meczów ligi, ale w końcu sezonu klub odszedł jako ostatni.

Po udanej fazie testów w sierpniu 2007 r. ambitny czwarty lig Milton Keynes Dons Abbey podpisał jednoroczną umowę. Pod kierownictwem trenera Paula Ince’a wolał również nowo nałożony Willy Guéret. W lidze, która zakończyła się tytułem mistrza, pozostał całkowicie bez udziału. Ukończył w tym celu trzy mecze pucharowe, a podczas pierwszego zwycięstwa w League Cup 2007/2008 miał okazję pozwać Ipswich Town przeciwko wyższemu klubowi Ipswich Town w strzelaninie. Również w sezonie 2008/2009 Abbey rozpoczął pracę pod nowym trenerem Roberto Di Matteo jako zastępca za Guéret, a jego jedyną ligią w sezonie był pod koniec października, kiedy Guéret został wyrzucony przeciwko Cheltenham Town po 30 minutach od pola. Podczas meczu, który Abbey zakończył bez bramy, uderzył się w kostkę i w ten sposób wypadł podczas blokady Guéret, a do końca sezonu pozostał bez dalszej interwencji. Klub zakończył się niepowodzeniem w play-offach po ponownym awansie, Abbey nie otrzymała nowej oferty kontraktowej pod koniec sezonu.

Non-League Football i działalność trenerska (od 2009 r.)

Wraz z przejściem do Piątego Ligisty Rushden & Diamonds we wrześniu 2009 r. kariera Abbeya zakończyła się w klasach meczowych Ligi Footballowej, a bramkarz był już aktywny w piłce nożnej. U Rushdena, Dale Roberts, który został wybrany na zawodnika sezonu w poprzednim roku, wyparł z drużyny. Po nieprzedłużeniu umowy, która wygasła na koniec roku, w styczniu 2010 r. kontynuował karierę w Kettering Town. W listopadzie 2010 roku zwolniono go z udziału w konkursie “Cup 2012/13,” gdzie od 2012 roku grał jako Zema dla Arlesey Town, a w klubie FA Cup 2012/13 odbył pierwszą główną rundę, w której został poddany 0:3 ligi trzeciej Coventry City, a w 2013 roku wygrał Puchar Southern League. Pracował w Arlesey obok swojej roli zawodnika, a w listopadzie 2013 roku wraz ze swoim bratem opuścił klub, aby dołączyć do konkurencyjnego klubu St Neots Town. Podczas gdy jego brat pełnił rolę trenera głównego, Nathan ponownie został współ trenerem i nadal był aktywnym graczem. We wrześniu 2014 r. Zema i Nathan Abbey zostali zwolnieni w St Neots Town, chociaż w poprzednim roku po raz pierwszy wygrano Puchar Ligi Południowej i zwyciężono również w Huntingdonshire Senior Cup.

W listopadzie 2014 r. Abbey na krótki czas dołączył do klubu Dunstable Town, który także grał w Southern League, a w lutym 2015 r. ponownie opuścił klub, aby wraz z bratem wrócić do Arlesey Town i wspólnie przejąć stanowisko trenera. Zejście klubu z Premier Division Southern League nie było jednak możliwe. W 2018 r. para braci musiała zaakceptować zejście klubu do Spartan South Midlands Football League.W czerwcu 2018 r. Abbey dołączyła do klubu Southern League Bedford Town, gdzie oprócz swojej roli jako zawodnik powinien wspierać zespół trenerów w analizie gry i rekreacji graczy. Jeszcze w trakcie przygotowań do sezonu znalazł się na pozycji współ trenera, nie był już częścią drużyny gracza. W sezonie 2019/20 wraz z dotychczasowym trenerem Jon Taylorem został trenerem na równych zasadach. W połowie stycznia 2020 r., po serii tylko jednego zwycięstwa z dziewięciu poprzednich partii ligowych, zrezygnował ze stanowiska. Od początku 2022 roku wraz z Gavinem Hoyteem utworzył zespół trenerów w FC Bedford, klubie Spartan South Midlands Football League. Klub został przejęty przez podcaster Bitcoin, który określił ambitny cel, jakim jest zabranie klubu do Football League. Trzy dni przed końcem sezonu w kwietniu 2022 roku drogi Bedforda i trenera rozeszły się ponownie.

Pokrewne

Walter Abbott (Fußballspieler, 1898)

Ted Adams (Fußballspieler)

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności