Wikibiopedia

 

Tania Fox

Tania Fox (ur. 9 lipca 1993 r. w Kijowie) jest ukraińsko-amerykańską aktorką teatralną i filmową. Występuje również jako aktorka porno, modelka internetowa i modelka erotyczna pod pseudonimem Emily Bloom.

Życie

Fox urodziła się 9 lipca 1993 roku w Kijowie. W latach 2010-2014 studiowała sztuki sceniczne na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki, który ukończyła z tytułem licencjata sztuk pięknych. Następnie ukończyła studia magisterskie na New York Film Academy w Nowym Jorku w 2016 roku. Podczas studiów w Kijowie wzięła udział w kilku produkcjach telewizyjnych i filmowych oraz występowała w teatrze Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Inżynierii Lądowej i Architektury, gdzie w 2012 roku rozpoczęła swoją pierwszą pracę w branży dla dorosłych. W kwietniu 2016 roku pozowała dla Playboy Plus. W czerwcu 2016 roku otrzymała tytuł Playboy Cybergirl Miesiąca. W 2020 roku została uhonorowana nagrodą AVN w kategorii Ulubiona Kamera Internetowa / Cam Girl.

W 2016 roku zagrała w kilku filmach krótkometrażowych w USA. W 2017 roku zagrała jedną z głównych ról kobiecych w filmie Puppet Master: Axis Termination jako Elisa Ivanov. Film miał premierę w USA 15 września 2017 r. i został wydany do dystrybucji wideo w Niemczech 1 lutego 2019 r. W 2020 roku wcieliła się w główną rolę kobiecą Elisy w horrorze Blade the Iron Cross, który został wydany na Amazon Prime i w wypożyczalni wideo od lipca tego samego roku. W 2020 roku można ją było również zobaczyć w filmie katastroficznym Apocalypse of Ice w roli Andrei. W 2022 roku można ją było zobaczyć w prześmiewczym filmie science fiction Shark Side of the Moon w jednej z głównych ról kobiecych jako Akula.

Teatr (wybór)

Hamlet, reżyseria Mychajło Barnych (KNUCA)

Zamarashka, reżyseria Mychajło Barnych (KNUCA)

I cicho płynie Don, reżyseria: Mychajło Barnych (KNUCA)

Mewa, reżyseria Mychajło Barnych (KNUCA)

Truly Madly Deeply, reżyseria David Robinette (Hudson Theatre)

This Whole Things is Nuts, reżyseria Denis McCourt (ACME Comedy Hollywood)

Nagrody

2020: Nagroda AVN dla ulubionej kamery internetowej / Cam Girl

Linki do stron internetowych

Tania Fox na IMDb

Emily Bloom w internetowej bazie filmów dla dorosłych (angielski)

Strona internetowa Tania Fox

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności