Wikibiopedia

 

Szymon Pawłowski (polityk)

Szymon Jerzy Pawłowski (ur. 5 grudnia 1978 w Sanoku) - polski polityk wywodzący się z Ligi Polskich Rodzin.

Pawłowski ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie w 2002 roku. W 1998 wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej, a w 2001 do Ligi Polskich Rodzin. W latach 2002-2005 był członkiem Rady Miasta Stołecznego Warszawy. W 2004 r. bez powodzenia startował w wyborach europejskich w Polsce. W wyborach parlamentarnych w 2005 Pawłowski został wybrany do Sejmu V kadencji z 7984 głosami z listy Ligi Polskich Rodzin.

Od 10 lipca do 4 listopada 2007 r. Pawłowski był przewodniczącym grupy parlamentarnej Ligi Polskich Rodzin w Sejmie. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 r. otrzymał 1454 głosy i tym samym nie uzyskał reelekcji do Sejmu.

W latach 2005-2007 Pawłowski był redaktorem gazety Racja Polska. Do 2009 roku pracował w Telewizji Polskiej.

Kontrowersje

Gazeta Fakt, należąca do Axel Springer Polska (spółki zależnej niemieckiej grupy Axel Springer), opublikowała zdjęcia Bogusława Sobczaka i Szymona Pawłowskiego z rękami uniesionymi w powietrzu i oznaczyła ich jako posłów nazistowskich. W oświadczeniu Liga zapowiedziała wszczęcie w najbliższych dniach postępowania sądowego o zniesławienie przeciwko autorowi artykułu. We wspólnym oświadczeniu Pawłowski i Sobczak stwierdzili, że niedopuszczalne jest, aby niemiecki tabloid w tak nikczemny sposób dyskredytował polskich posłów z formacji najbardziej zdecydowanie broniącej polskiego interesu narodowego.

Życie prywatne

Pawłowski jest szwagrem Wojciecha Wierzejskiego. Jest żonaty, ma córkę i syna.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności