Wikibiopedia

 

Stephen Adams (zawodnik hokeja)

Szablon: Infobox Gracz hokeja na lodzie/kod kraju2

Stephen Adams (ur. 26 lipca 1990 w Belfaście) - irlandzki hokejista, który od 2017 roku jest członkiem klubu Solway Stingrays w Scottish National League. Zagrał na arenie międzynarodowej w irlandzkiej drużynie hokejowej.

Kariera

Stephen Adams, urodzony w Belfaście w Irlandii Północnej, rozpoczął karierę w Solway Sharks ze szkockiego Dumfriesa, który w 2008 roku osiągnął finał szkockiego konkursu pucharowego, który jednak przegrał 4:7 z Dundee Stars. Następnie przeniósł się do Republiki Irlandii, gdzie dwa lata za Latvian Hawks w Irish Ice Hockey League stał na lodzie, a w 2010 roku zdobył tytuł mistrza Irlandii. Po tym sukcesie przeniósł go do miasta, gdzie nie był używany przez Belfast Giants w Elite Ice Hockey League. Więc wrócił do Solway Sharks, które jako jedyna grają w National Ice Hockey League. Z rekinami wygrał w sezonie 2011/12 Sekcję II National Ice Hockey League, osiągając w ten sposób awans w Dywizji I, w której grał z załogą od tego czasu i których playoffy mogły wybrać drużynę w 2014 r., po tym jak w poprzednim roku wygrano główną rundę. Oprócz udziału w National Ice Hockey League grał dla swojej drużyny w Scottish National League. Od 2017 roku gra również w Scottish National League w klubie Solway Stingrays.

Międzynarodowe

Brytyjski obywatel Adams grał dla Irlandii w światowych walkach o tytuły Division III 2009, 2010, 2012 i 2013. Po tym, jak wraz z zespołem z zielonej wyspy w 2010 roku udało mu się wspiąć na górę, wstąpił do mistrzostw świata w 2011 roku w Sekcji II.

Sukcesy i nagrody

2010 Irlandzki mistrz z Latvian Hawks

2010 Wstąpienie do Sekcji II na Mistrzostwach Świata w Sekcji III, Grupa A

2012 Powrót do Sekcji I National Ice Hockey League z Solway Sharks

2013 Mistrzostwa National Ice Hockey League z Solway Sharks

2014 Mistrzowie rozgrywek i głównych okrążeń National Ice Hockey League (północny sezon) z Solway Sharks

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności