Wikibiopedia

 

Jack Allen (Piłkarz, 1900)

James Thomas "Jack" Allen (* I kwartał 1900 w Sneinton; † nieznana) był angielskim piłkarzem. Obrońca rozegrał między 1921 a 1925 rokiem 45 meczów dla Crystal Palace i Hartlepools United w ligach Football League.

Kariera

[KONIEC]

Allen grał dla Walker Celtic, klubu z Newcastle upon Tyne w Northern Football Alliance, zanim w 1921 dołączył do drugoligowego Crystal Palace. W Crystal Palace przez trzy sezony nie wykroczył poza rolę zawodnika rezerwowego, parę obrońców tworzyli wówczas Jack Little i Ernie Rhodes, ten drugi został w trakcie sezonu 1922/23 wyparty przez Charliego Crossa. Po bezbramkowym remisie we wrześniu 1922 z rywalem miejskim FC Fulham, korespondent Athletic News chwalił: „Allen okazał się czymś więcej niż pożytecznym partnerem dla Little i chwalebną próbował docierać do napastników długimi podaniami. Mimo to liczba występów w sezonie (1921/22, 1922/23 – pięć występów, 1923/24 – sześć występów) była niewystarczająca, a klub zajmował miejsca w dolnej części tabeli.

W czerwcu 1924 roku Allen otrzymał pozwolenie na darmową zmianę klubu od Komitetu Ligi Piłkarskiej, a obrońca powrócił na północny wschód Anglii i dołączył do Hartlepools United, który grał w Third Division North. W Hartlepools najczęściej wybierano go w pierwszej połowie sezonu, a on rozegrał 29 meczów ligowych i 5 meczów w FA Cup, a także trzy razy skutecznie strzelił gole z rzutu karnego dla swojej drużyny. Kibice byli zdziwieni, że później w sezonie zaczął pełnić rolę rezerwowego. Po sezonie, który klub zakończył na przedostatnim miejscu (20.), ledwo unikając konieczności powtórnego wybierania, Allen opuścił klub zmagający się z problemami finansowymi, który w kolejnym sezonie coraz więcej stawiał na amatorów, i dołączył do AFC Jarrow, grającego w North Eastern League, gdzie został kapitanem drużyny.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności