Wikibiopedia

 

Jassa Ahluwalia

Jassa Ahluwalia (ur. 27 września 1990 w Coventry) - brytyjski aktor filmowy i telewizyjny.

Życie

Jassa Ahluwalia urodziła się jako syn ojca z Indii i brytyjskiej matki w Coventry, ale dorastała w Oadby w hrabstwie Leicester. On i jego siostra Ramanique dorastali w dwóch językach. W ten sposób, oprócz języka ojczystego, mówi płynnie po angielsku Panjabi, językiem, z którym dorastał jego ojciec. Ahluwalia pochodzi bezpośrednio od Jassy Singh Ahluwalii, księdza sykhizmu XVIII wieku. mieszkańców.

Ahluwalia ukończyła Beauchamp College w Oadby, co udało mu się osiągnąć z doskonałym sukcesem. W 2009 roku zdobył stypendium z The Prime Minister's Global Fellowship, z którym spędził sześć tygodni w Chińskiej Republice Ludowej.

Ahluwalia została odkryta w wieku 15 lat przez talent, który w 2008 roku, w wieku 18 lat, przyczynił się do jego pierwszej roli w filmie. W Journey to the Moon, filmowej komedii nakręconej w mieście Coventry. Następnie skupił się na szkole średniej w University College London, gdzie uczył się języka rosyjskiego i hiszpańskiego.

Ale w 2010 roku po roku zrezygnował z uniwersytetu i skupił się głównie na aktorstwie. W tym samym roku został zobowiązany do prowadzenia brytyjskiej edycji programu Art Attack przeznaczonego dla dzieci. Przewodził tylko jednemu sezonowi, zanim został zastąpiony przez Lloyda Warbeya.

Od tego czasu Ahluwalia stała przed kamerą w kilku miniseriach i filmach telewizyjnych. W ten sposób w 2013 roku uosabiał młodego króla Dawida w miniseriach Biblii. W tym samym roku był gościem na brytyjskiej Crimea Ripper Street.

Od 2013 roku Jassa Ahluwalia produkuje również filmy krótkometrażowe.

Filmografia (wybór)

2013: Biblia (The Bible)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności