Wikibiopedia

 

Serge Adam

Serge Adam (* 1957 w Rouen) jest francuskim muzykiem jazzowym (trąbka, kompozycja).

Działalność

Adam otrzymał wykształcenie akademickie jako trębacz i kompozytor w konserwatoriach w Caen i Wersalu oraz jako improwizator w Instytucie Percepcji Artystycznej i Kulturowej u Alana Silvy i Itaru Oki.

W 1993 roku Adam założył grupę Polysons z Benoît Dunoyer de Segonzac, François Merville, Pierre-Olivier Govin i Jean-Rémy Guédon, która występowała na arenie międzynarodowej i wydała dwa albumy. W 1994 roku współtworzył trio Les Amants de Juliette (z Benoît Delbecq i Philippe Foch), które do tej pory wydało cztery albumy. Od 2000 roku gra również w trio Hradcãny (z Davidem Venitucci i Philippe Botta), które łączy popularną muzykę turecką i wschodnioeuropejską z jazzem i wydało swój pierwszy album w 2002 roku; album Balkanic Jazz ukazał się w 2006 roku z gościnnym udziałem Bijana Chemirani. Jego album Up to 1970 (2014) został stworzony z Noëlem Akchoté, Benoît Delbecq, Pierre de Bethmann, Bobby Jocky, Benjamin Henocq, Romuald Tual, Eric Vernhes, Christelle Séry i Djengo Hartlap. W 2005 roku wydał album Too Fast for Techno z Régisem Hubym.

Adam opracował również projekty multidyscyplinarne i interaktywne występy. Wraz z rzeźbiarzem i ilustratorem Martinem Haussmannem stworzył Pousse-toi de mon soleil. W 2009 roku stworzył projekt My Funny Valentine z muzykiem elektronicznym Romualdem Tualem. Występuje również z piosenkarką Tanią Pividori i gitarzystką Christelle Séry. Wraz z nimi stworzył w 2016 roku Journal d'une apparition do tekstów Roberta Desnosa. Musiques sur des Textes de Robert Desnos (Corps et biens).

Od 2006 roku Adam współpracuje również z choreografami i tworzy muzykę do utworów tanecznych. Jest kompozytorem i wykonawcą Vortex (z Lionelem Hoche, 2006), Souffles Croisés (z Delphine Caron, 2007), Icons (z Ziyą Azazi, 2007), UW (z Dalilą i Nacerą Belaza, 2008) i À la veille de ne partir jamais (z Flavią Tapias, 2009). Można go również usłyszeć na albumach Alana Silvy, Jeana-Rémy'ego Guédona, François Thuilliera, Toufica Farroukha, Captaina Merciera, Shazza i François Cotinauda.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności