Wikibiopedia

 

Sadie Ama

Sadie Ama (* 19 sierpnia 1987 r. w Paddington w Londynie, właśc. Mercedes Louise Hall) jest angielską piosenkarką R&B.

Kariera

Sadie jest młodszą siostrą Sholi Amy; obie pochodzą z rodziny o tradycjach muzycznych. W dzieciństwie Sadie Ama była modelką i występowała w wielu teledyskach. W teledysku do piosenki "Mama" zespołu Spice Girls zagrała dziecięcą wersję Mel B. Wystąpiła także w teledyskach do przebojów "Broken Silence" zespołu So Solid Crew i "50/50" Lemara z pierwszej dziesiątki listy przebojów. Dzięki temu zyskała dostęp do sceny grime i R&B. W 2004 r. wydała swój pierwszy profesjonalny singiel, "So Sure", przy współpracy z raperem Kano i produkcji Terrora Danjaha. Piosenka zrobiła wrażenie na scenie undergroundowej i trafiła na kilka albumów kompilacyjnych.

[KONIEC]

Potem Sadie Ama skupiła się przede wszystkim na ukończeniu szkoły i w 2006 roku zrobiła kolejne podejście. Przygotowywała wydanie nowego singla i uplasowała się na 4. miejscu w prognozie BBC Sound of 2007. Utwór Fallin' został wydany w styczniu 2007 roku, ale nie zdołał znaleźć się wyżej niż 67. miejsce na listach przebojów. Podczas gali MOBO Awards otrzymała nominację w kategorii Newcomer. Nie udało jej się jednak kontynuować tego sukcesu i wydać kolejnych utworów, które odniosłyby sukces pomimo tego, że album był już w przygotowaniu. Również jej siostrze nie udało się zrealizować projektu A-List autorstwa Wileya, w którym brały udział.

Dopiero pod koniec 2016 roku piosenkarka ponownie zwróciła na siebie uwagę, gdy zaśpiewała z Tomem Zanettim w jego przeboju You Want Me.

Dyskografia

Piosenki

2004: So Sure (feat. Kano)

2007: Fallin’

2008: Those Were the Days (DMP kontra Sadie Ama) Śpiewane przez gości

2016: You Want Me / Tom Zanetti feat. Sadie Ama

Odnośniki internetowe

Biografia na last.fm (angielski)

Sadie Ama na AllMusic (angielski)

Sadie Ama na Discogs

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności