Wikibiopedia

 

Rolando Aarons

Rolando Aarons (ur. 25 listopada 1995 w Kingston) - jamajski piłkarz, grający w piłkę nożną. Od stycznia 2021 roku gra w Huddersfield Town. Jego kuzyn Max Aarons też jest zawodowym piłkarzem.

Kariera klubowa

Z Bristolu do Newcastle

Rolando Aarons (ur. Urodziła się w Kingston, stolicy Jamajki, i przyjechała do Anglii w wieku pięciu lat, gdzie matka mieszkała w Bristolu już od jakiegoś czasu. Szkoła Secondary School, do której Aarons uczęszczał w późniejszych latach w Bristolu, została nazwana przez angielskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej “Złotą Miną” w Anglii; 27 byłych uczniów udało się do 2014/2015 dostać do akademii klubów profesjonalistycznych. Od 2009 roku był członkiem oddziału angielskiego Bristol City i działał na rzecz Bristol City do czasu jego zwolnienia w 2012 roku. 16-latek przeniósł się z południowo-zachodniej Anglii do klubu Newcastle United Newcastle z Newcastle upon Tyne. Do lata 2018 r. pojawił się przede wszystkim w drużynie U-18 Akademii Związkowej, a także w zespole rezerwowym, zanim otrzymał pierwszą profesjonalistyczną umowę w drużynie klubu grającej w Premier League. W tym czasie Aarons, który został pozytywnie zauważony szczególnie w przygotowaniach do sezonu 2014/15, został zainspirowany przez kilka angielskich klubów drugiej ligi oraz jamajkańską federację piłki nożnej. W szczególności podczas turnieju “Cup 04,” który odbył się na początku sierpnia 2014 r. na arenie Veltinsa, Aarons z czterema uczestnikami, zauważył trafienie oraz szablon bramek.Po tym jak w poprzednim sezonie był już w 13 meczach drużyny rezerwowej w Premier League 2, włączył trzy bramki i asystował, Aarons wydał 17 sierpnia 2014 r. Sierpień 2014, pierwszy mecz sezonu 2014/15, w sezonie 0:2 z Manchester City. Zaledwie dwie rundy później udało się osiągnąć lewą stronę 30 września 2007 roku. Sierpień 2014 w domu 3:3 przeciwko Crystal Palace jego pierwsza brama jako profesjonalista. W spotkanie on jestem w 67-ty. Na miejsce Yoana Gouffrana wsiadła minuta, sześć minut później, za głowę, brama do wstępnej równowagi 2:2 i w ciągu 88 minut dołączyła do szablonu 3:2 lidera drużyny, kiedy odbił piłkę i został wykorzystany przez jego kolegę, Mike’a Williamsona. Jakiś tydzień później wrócił z debiutu w brytyjskiej drużynie narodowej U-20, a Aarons wypadł na niecałe dwa miesiące z powodu problemów z udami.

Wolny powrót po kilkumiesięcznym okresie przerwy w urazach

Wrócił do domu z numerem 16. Zwycięzca wygrał 2:0 na Manchesterze City w ósmej finału Pucharu Ligi 2014/15, kiedy to od samego początku rządził drużyną w szóstej minucie po przedstawieniu Ryana Taylora. Dwa dni po zwycięstwie w ósmej finałowej nad ManCity Aarons wydał w dniu 1 lipca 2008 roku. Od 1 listopada 2014 roku zawodnik Liverpool FC Liverpool, gdy Pardew od początku używał go na prawym skrzydle, ale w 63. dzielnicy. Zagraj w minutę z powodu urazu musiał zastąpić Gabriela Obertana, jego powrót do Premier League. Dalsze badania wykazały, że urazy mięśni ischiocruralnych w udo nie zostały w pełni wyleczone, a zatem może być spowodowany urazem przynajmniej przez kolejny miesiąc. Wkrótce potem ogłoszono, że nie będzie on już stosowany do końca sezonu 2014/15. Wkrótce przed końcem sezonu Aarons wrócił do drużyny zawodowej. Po raz pierwszy ponownie uczestniczył w meczu zespołu rezerwowego. W dniu 9 lipca 2007 r. John Carver, który obecnie pełnił funkcję trenera tymczasowego, wprowadził go tydzień później do drużyny Queens Park Rangers. Newcastle United zakończył sezon na 15. Plac stołowy, cztery punkty od możliwego punktu schodzenia. Chociaż jego długotrwały uraz został nagrodzony w marcu 2015 roku w Newcastle Sports Awards nagrodą Jackie Milburn za sport Newcastle Wor Jackie Award.

Ponowne obrażenia

Wśród Steve’a McClarena, który przejął drużynę trenera w czerwcu 2015 roku, Aarons rozpoczął karierę jako gracz zastępczy w Premier League 2015/16. Po kilku krótkich skokach na początku sezonu ponownie ustąpił z powodu obrażeń. Uszkodzenie łydki rozpoznane pod koniec września 2015 r. nastąpiło około miesiąca później, a Aarons do stycznia 2016 r. został zmuszony do odraczania się. Po powrocie w meczu przeciwko FC Watford w 23. Runda Mistrzostw w dniu 23 lipca 2008 r. W kolejnych meczach McClaren został wykorzystany w kolejnych meczach po lewej stronie pola środkowopolowego i obronnego, a nawet w ciągu 90 minut przegrał dwie partie. W marcu 2016 roku został zastąpiony przez Rafaela Beniteza, który dopiero został zastąpiony przez Zinedine Zidane w Reale Madryt. Jednakże wśród Hiszpanów Aarons, prześladowany przez szpiega, z trudem się nim zajął. Podczas gdy przez większość czasu nie należał do rozszerzonego kadera, w kwietniu 2016 r. siedział w trzech meczach mistrzostw na ławce zastępczej i był tylko jednym meczem od 89 roku życia. Zagraj w grę w minuty jako zamiennik. W ostatnim meczu sezonowym, który zakończył się sukcesem 5:1, gdy wicemistrz Tottenham Hotspur został uznany za zwycięzcę futbolu Newcastle United, Aarons udowodnił swoją jakość. Po tym, jak wyjechał do 76. Minuta gry dla Georginio Wijnaldum przybył na boisko gry, w ciągu 85 minut po flance Daryl Janmaat uzyskał wynik 4:1, zanim tylko minutę później dołączył do szablonu paszportu Janmaat na mecz 5:1. W końcu Newcastle wstąpił do drugiej najwyższej ligi piłkarskiej w kraju, a Aarons w tym sezonie dołączył do dziesięciu lig.

Nowy kontrakt i przerwa w radzeniu sobie z urazami

Po zjeździe Aarons ukończył pełne przygotowanie do sezonu 2016/17 i nadal grał jako gracz zastępczy w firmie Benitez. Wkrótce po pierwszym meczu w mistrzostwach dowiedziałem się, że 20-latek podpisał nową pięcioletnią umowę z Newcastle. Po obstawianiu pierwszych czterech rund, z których w ciągu dwóch ostatnich meczów był na trawniku tuż przed wygwizdnięciem, było to kolejne obrażenia, które Aarona na kilka tygodni przerwał z powodu urazu. Złamanie kości środkowej doprowadziło do tego, że gra skrzydłowa o powierzchni 1,78 m nie mogła uczestniczyć w treningu przez prawie dwa miesiące, a zatem nie mogła uczestniczyć w żadnej operacji. W tym czasie Aarons zauważył, że po bójce w nocnym klubie Livello został aresztowany na Quayside w Newcastle. W maju 2018 r. Aarons został skazany na 10 miesięcy w Newcastle Crown Court na zwolnienie warunkowe, zawieszony na 12 miesięcy, 100 godzin nieodpłatnej pracy niezarobkowej oraz 800 funtów. Ponadto zapłacił 7 000 funtów za szkody wyrządzone operatorom Livello. Kilka tygodni po konflikcie w nocnym lokaliu Aarons wrócił do szkolenia załogi Newcastle po wyleczonym złamaniu kości środkowej nogi. Po przejściu na lekki trening wystąpił jednak kolejny uraz, który zmusił go do przedwczesnego zakończenia sezonu. Rozdarcie przedniego zespołu krzyżowego w prawym kolanie sprawiło, że w tym czasie Newcastle United, jako mistrz mistrz mistrzostwa mistrzostw, nie udało się wznieść się ponownie do Premier League. W sezonie 2016/17 Aarons przeniósł się do czterech lig oraz do EFL Cup 2016/17.

Jako wypożyczacz do serii A

W następnym Premier League 2017/18 Aarons, choć zawsze ćwiczył z zyskami, ledwo brał pod uwagę i siedział w pierwszych meczach ligowych na ławce zastępczej bez udziału. Jeden zakład w drugiej rundzie EFL Cups 2017/18, kiedy zespół był już w drugiej rundzie w przedłużeniu Nottingham Forest i w którym Aarons był zaangażowany w obie bramki swojej drużyny (jeden trafienie, jeden szablon), wyjątek pozostał w początkowej fazie tego sezonu. Po tym, jak działał w pierwszej kolejności w drużynie rezerwowej w Premier League 2, w pozycji 1:4 przeciw Oldham Athletic podczas gry w piłkę nożną Trophy 2017/18 jedyny wynik został osiągnięty przez jego drużynę, a następnie został powoli przeniesiony do klubu Profiteam. W latach od listopada do grudnia 2017 r. zastąpił w kilku partiach ghańskiego zawodnika narodowego Christiana Atsu, a w okresie niecałych sześciu tygodni trafił na cztery zakłady w Premier League. W dniu 18 grudnia 1939 roku wrócił do domu. 11 listopada 2017 roku, w pozycji 1-4 przeciw Manchesterowi Unitedowi; około 14 miesięcy po jego ostatnim obowiązkowym meczu Newcastle. Potem Benitez po raz kolejny posadził na innych graczy, zanim Aarons miał 31 lat. Od stycznia 2018 do końca sezonu został przyznany włoskiemu pierwszoligowi Hellasowi Verona. Skrzydłowisko Fabio Pecchia, który wcześniej pełnił funkcję współ trenera firmy Benitez w SSC Neapol, Real Madrid i Newcastle. W ten sposób dał ją cztery lata temu. W dniach 0:1 lutego 2018 r. w sytuacji rodzinnej przeciwko AS Romowi, jego debiut startowy. Potem jego pozycje wahały się do końca sezonu; raz był używany w lewym polu środkowym, raz był na lewym lub prawym skrzydle. Po tym, jak drużyna wygrała tylko trzy z 16 meczy od czasu zobowiązania Aarona, a pozostałe 13 partii straciła, klub z Werony musiał przejść do drugiej klasy włoskiej pod koniec serii A 2017/18. Aarons wprowadził go do jedenastu występów w najwyższej włoskiej lidze piłkarskiej i wrócił do Anglii po pożyczeniu.

Pożyczyć do Czech i do drugiej ligi angielskiej

Ale nie trwało to zbyt długo. Wrzesień 2018r. sezon rozpoczął się już w roku 2019, Aarons przeniósł się do czeskiego klubu Slovan Liberec na zasadzie wypożyczenia. W trakcie Fortuna Liga 2018/19 trener Zsolt Hornyák regularnie umieszczał go na lewym i prawym skrzydle. Na koniec roku Aaron często pełnił funkcję środkowoagresywnego szturmowca i po trzech miesiącach był wcielony we wszystkie dwanaście meczów mistrzostwa klubu z północnoczeskiego miasta Liberec, a także wprowadził go do czeskiego pucharu piłkarskiego 2018/19. W dniu 17 lipca 2007 r. W grudniu 2018 r. ogłoszono powrót 23-latka do Newcastle. Po powrocie do Anglii nie należał do Newcastle’a. Styczeń 2019, ostatni dzień transferu, wraz ze swoim kolegą z zespołu Achrafem Lazaarem na zasadzie wypożyczenia do angielskiego drugiego ligi Sheffielda Wednesdaya. Pod dowództwem trenera Steve’a Bruce’a do końca marca Aarons był najczęściej używany jako lewy gracz w dziesięciu ligach. Z końcem sezonu wrócił do Newcastle United.

Wypożyczalni w Wycombe Wanderers i FC Motherwell

Kiedy w lipcu 2019 roku Steve Bruce przejął stanowisko trenera w Newcastle, Aarons brał udział w treningu drużynowym, ale nie w meczu Premier League 2019/20, który rozpoczął się miesiąc później. Zamiast tego na początku września 2019 roku wypożyczył się do angielskiego ligi III Wycombe Wanderers, gdzie do stycznia 2020 roku miał zostać wykorzystany przez Garetha Ainswortha. Do końca roku, przed powrotem do Newcastle w styczniu 2020 roku, dołączył do dziesięciu lig i trzech pucharów.Pod koniec stycznia doszło do wypożyczenia skrzydłowego o powierzchni 1,78 m do końca sezonu do szkockiego pierwszoligowego FC Motherwell. W klubie z szkockich Lowlandów 24-latek rzucał się na 50-krotnego mistrza szkockiego Celtica Glasgowa. Następnie Aarons stał się stałym graczem na prawym skrzydle i ukończył do 30 roku życia. Runda przed przerwą w lidze z powodu pandemii COVID-19 była sześć meczów mistrzostw i uczestniczyła w dwóch ósmych meczach Scottish FA Cups 2019/20 przeciwko FC St. Mirren. W grze powrotnej zdobył bramkę, a po tygodniu pracował nad kolejnym trafieniem przez swojego kolegę Allana Campbella, Allana Campbella.

Po zakończeniu wypożyczenia był członkiem oddziału Newcastle United od lata 2020 roku, ale nie zagrał w żadnej grze dla klubu. Na początku stycznia 2021 roku przeszedł do Huddersfield Town, gdzie podpisał umowę do końca sezonu 2022/23. Klub ma przy tym możliwość przedłużenia o kolejny rok.

Kariera drużyny narodowej

Ze względu na swoje pochodzenie Aarons ma prawo grać w drużynach narodowych Anglii i Jamajki. W sierpniu 2014 roku został przeniesiony zarówno przez Jamajski Związek Piłki Nożnej, jak i The FA. Oficjalnie został zwołany w tym samym miesiącu, kiedy został zwołany do angielskiej drużyny narodowej U-20 na początku września. Angielski trener Narodowy U-20 Aidy Boothroyd zajął się 18-latkiem tydzień po jego ligadebiucie od samego początku. W czasie czteroosobowego ataku działał u boku Chuba Akpoma, Jordona Ibe’a, oraz Calluma Robinsona, który wygrał w 54. sezonie. Zagraj w 1:0 na koniec finału 6:0. Sam Aarons, który był również zaangażowany w prace przygotowawcze nad dwoma kolejnymi trafieniami, został wybrany w 79. Zastąpił go Matt Grimes z Exeter City. Jeszcze w tym samym miesiącu jego trener w Newcastle United, Alan Pardew potwierdził, że pomimo wysiłków Federacji Jamajki, Aarons chce zmusić go do udziału w zespole narodowym, od tego czasu wolałby skorzystać z reprezentacji brytyjskiego federacji piłkarskiej.Po tym, jak w następnych miesiącach zakończył pracę z powodu problemów z udami, dopiero pod koniec maja 2015 r. powrócił do angielskiego konkursu U-20. Za udział w turnieju Tulonu w wyborach do angielskiego U-20 został zabrany przez Boothroyda do 20-osobowej oferty graczy, która rozpoczęła podróż do Francji. W pierwszym meczu turniejowym z Marokiem 28 września 2009 r. Dwa dni później, dwa dni później, w wyniku 2 do 1 misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej, dokonał krótkiej operacji. Po tym, jak w następnym meczu z Meksykiem zaczął działać nieco dłużej, dwa dni później pojawił się w meczu przeciwko Chinom jako strzelca. Przy 3:1 sukcesach Anglików od początku meczu Aarons grał na lewo w 39. Zagraj za minutę, aby dostać się do 1:0. Ostatnio w marcu 2016 roku został zwołany do drużyny brytyjskiej U-21. 1 czerwca 2022 roku zadebiutował na mistrzostwach Jamajki w piłce nożnej 3:1 nad Surinamem.

Sukcesy

z Newcastle UnitedMeister EFL Championship i awans do Premier League: 2016/17

Pokrewne

Steve Adams (Fußballspieler, 1980)

John Agnew (Fußballspieler)

Stuart Alderson

Jack Allen (Fußballspieler, 1903)

Jimmy Allen (Fußballspieler, 1913)

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności